2/24/2018 4:40:49 PM

 
HIZLI ERİŞİM

BUSİAD, “Aile Şirketlerinde Yönetim Kurulu 4.0” paneline ev sahipliği yaptı.   2/20/2018
Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) ve BUSİAD iş birliği ile organize edilen “Aile Şirketlerinde Yönetim Kurulu 4.0” konulu panel, BUSİAD Evinde gerçekleştirildi. Panelde firma ile birlikte ailenin de kurumsallaşması gerektiği, aile şirketlerinin günümüz dijitalleşme sürecindeki değişimleri ve aile şirketlerindeki yönetim ve icra kurulu yapılanması ile bu kurulların görev ve sorumlulukları gibi konu başlıkları öne çıktı.
Devamı>>>
İletişimin altın kuralı, karşımızdakini iyi tanımak   2/7/2018
BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi iş birliği ile organize edilen ve öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan seminer programının yeni dönemi başladı. Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Eğitmen - Gelişim Danışmanı Müge Özdemir’in konuşmacı olduğu programa; makine, tekstil, çevre ve otomotiv mühendisliği bölümü öğrencileri katıldı.
Devamı>>>
BUSİAD, “Okul - İşletme İş Birliği Geliştirme” çalıştayına ev sahipliği yaptı   12/25/2017
BUSİAD Evi’nde METAD Projesi kapsamında TÜSİAD, VKV, TİSK, TÜRKONFED ve ÖSGD desteği ile gerçekleştirilen “Okul - İşletme İş Birliği Geliştirme” çalıştayına Bursa’da faaliyet gösteren mesleki teknik eğitim liselerin yöneticileri ile eğitmenlerinin yanı sıra, iş dünyası ve çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
Devamı>>>
3. Bursa Yenileşim Ödülleri sahiplerini buldu   12/4/2017
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ile Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu ve 3. Bursa Yenileşim Ödülü Töreni Podyum Park - Podyum Davette yapıldı. Törende Liderlik Kategori Ödülünü Aktaş Holding, Strateji Yönetimi Kategori Ödülünü de Yeşim Tekstil almaya hak kazandı. Maysan Mando ise Büyük Ödüle uzanan firma oldu. Ödül töreninin ardından sahne alan Fütürist - Ekonomist Ufuk Tarhan, “Hibrid Gelecekte T-İnsan Olmak” isimli sunumu ile gelecekte insanları bekleyen yeni gelişmelerle ilgili değerli bilgiler paylaştı.
Devamı>>>
BUSİAD, “Deloitte Sohbetleri” toplantısına ev sahipliği yaptı   11/22/2017
Deloitte Türkiye ve BUSİAD iş birliğiyle gerçekleştiren “Deloitte Sohbetleri” toplantısında iş dünyasının gündemindeki önemli konular ve güncel değişiklikler ele alındı. Deloitte Türkiye CEO’su Humphry Hatton’ın da katıldığı toplantıya, Bursa iş dünyası temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.
Devamı>>>
12345678910