5/21/2019 10:14:09 AM

 
HIZLI ERİŞİM

Mühendis adayları girişimciliğin kodları hakkında bilgi aldı.   4/11/2018
BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi iş birliği ile organize edilen, TİM-TEB Girişim Evi Yönetici Danışmanı Çağrı Çilingir’in konuşmacı olduğu “Girişimcilik” konulu seminer, Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Devamı>>>
Schopenhauer’in ahlak anlayışı BUSİAD’da tartışıldı.   3/29/2018
BUSİAD çatısı altında yeniden hayata geçirilen Felsefe Toplantılarının bu ayki konusu, “Schopenhauer’ın Ahlak Anlayışı” oldu. Toplantıya konuşmacı olarak yazar ve çevirmen Murat Kaymaz katıldı.
Devamı>>>
Dijitalde markalaşmanın ve girişimciliğin kodları BUSİAD’da yazıldı   3/22/2018
“Gençler Soruyor Girişimciler Yanıtlıyor” söyleşileri kapsamında Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bursa Şubesi ve BUSİAD iş birliği ile organize edilen “Dijital ve Girişimci Dünyada Markalaşmak” konulu söyleşi, BUSİAD Evinde gerçekleştirildi.
Devamı>>>
Türkiye ve dünya ekonomisinin dünü ve bugünü BUSİAD’da mercek altına alındı   3/5/2018
BUSİAD, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Hakan Yurdakul’un konuk konuşmacı olduğu Türkiye Ekonomisi Değerlendirme Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Sunumunda 19. yüzyıl dünyasından günümüze dek yaşanan ekonomik ve toplumsal değişimlere değinen Yurdakul, Türkiye’nin söz konusu değişim sürecinde geldiği noktayı geniş bir perspektif ve çarpıcı değerlendirmeler ışığında katılımcılarla paylaştı.
Devamı>>>
Felsefe Toplantıları BUSİAD Evinde start aldı.   2/22/2018
BUSİAD çatısı altında 2010 - 2015 yılları arasında organize edilen “Felsefe Söyleşileri” etkinliği, “Felsefe Toplantıları” adıyla yeniden hayata geçirildi. Toplantılar dizisi şeklinde planlanan etkinliğin ilk konuşmacısı olan Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümünden Doç. Dr. Aliye Kovanlıkaya, ünlü filozof İmmanuel Kant’ın ahlak kavramına bakışı hakkında bilgi vererek, kendisinin özellikle ödev ahlakı ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştı.
Devamı>>>
12345678910...