11/24/2017 5:07:48 AM

 
HIZLI ERİŞİM

BUSİAD, “Deloitte Sohbetleri” toplantısına ev sahipliği yaptı   11/22/2017
Deloitte Türkiye ve BUSİAD iş birliğiyle gerçekleştiren “Deloitte Sohbetleri” toplantısında iş dünyasının gündemindeki önemli konular ve güncel değişiklikler ele alındı. Deloitte Türkiye CEO’su Humphry Hatton’ın da katıldığı toplantıya, Bursa iş dünyası temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.
Devamı>>>
Buhar sistemlerinde enerji verimliliği konusu BUSİAD’da ele alındı   4/20/2017
BUSİAD Enerji Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen “Buhar Sistemlerinde Enerji Verimliliği” konulu panel BUSİAD Evi’nde gerçekleştirildi. Akademisyenlerin, üst düzey firma yöneticilerinin ve işletmelerin enerji - bakım sorumlularının katıldığı panelde özellikle sanayide kullanılan kazan sistemlerinin verimliliği adına yapılması gereken uygulamalar ve tasarruf tedbirleri üzerinde duruldu.
Devamı>>>
Endüstri 4.0, geleceği şekillendirme iddiasında   4/7/2017
BUSİAD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen “Endüstri 4.0 Uygulamaları” konulu panel BUSİAD Evi’nde gerçekleştirildi. Konunun uzmanlarınca detaylı bir şekilde ele alınan söz konusu kavram, gerek hayalleri zorlayan yeni bir üretim şekli vaat etmesi, gerekse sağlayacağı endüstriyel dönüşüm potansiyeli ile geleceğe uzanmak ve rekabetçiliğini arttırmak isteyen firmalar ve hizmet sağlayıcılar için olmazsa olmaz konumunda.
Devamı>>>
Ergonominin önemi tüm detaylarıyla ele alındı.   3/24/2017
BUSİAD Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen Endüstriyel Ergonomi Sempozyumu, Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi (BAOB) Oditoryumu’nda gerçekleştirildi. İki oturum şeklinde düzenlenen etkinlikte söz alan uzmanlar, ergonomi kavramının detaylarını, ergonominin gerek iş gerek günlük hayatımızdaki önemini, konuyla ilgili yürütülen önemli projeleri ve gelecek trendleri katılımcılarla paylaştı.
Devamı>>>
Palm yağı gerçeği BUSİAD’da ele alındı   3/10/2017
BUSİAD Gıda Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen “Gıda Maddesi Olarak Palm Yağı Nedir, Ne Değildir?” konulu panel BUSİAD Evi’nde gerçekleştirildi. Bir süre önce gündeme gelen ve kamuoyunu fazlaca meşgul eden palm yağlarının kullanım alanları ve insan sağlığına etkileri konusu, uzmanlarca detaylı bir şekilde ele alındı. Uzmanlar, palm yağlarının endüstride kullanılması meselesinin yeni bir konu olmadığında ve bilimsel bir dayanağı olmadığı sürece konuyla ilgili yapılan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğinde birleşti.
Devamı>>>
123456789