5/21/2019 9:51:56 AM

 
HIZLI ERİŞİM

Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu, birçok boşluğu dolduracak   3/29/2017
BUSİAD ve Uluslararası Patent Birliği (UPB) iş birliği ile organize edilen “Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtım Toplantısı” BUSİAD Evi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Ocak ayında kabul edilen son yasa değişikliklerinin ele alındığı toplantıya konuşmacı olarak UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya ve Tomruk Hukuk Bürosu adına Avukat Dinçer Tomruk katıldı. Konuşmacılar genel olarak yapılan son düzenlemenin, bu alandaki birçok boşluğu dolduracağı üzerinde durdu.
Devamı>>>
Hikmet Sami Türk, anayasa değişikliği referandumunu değerlendirdi   3/16/2017
BUSİAD Perşembe Söyleşilerinin bu ayki konuğu, akademisyen, siyasetçi ve Adalet Eski Bakanı Hikmet Sami Türk oldu. Türk, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek ve anayasa değişikliğini ile başkanlık sistemine geçişi öngören referandum sürecini değerlendirerek, değiştirilmesi planlanan maddeler hakkında bilgi verdi.
Devamı>>>
Bursa 7. Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu   11/30/2016
BUSİAD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Uzmanlık Grubu ile Uludağ Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu’nun yedincisi, 9 Aralık 2016 Cuma günü Podyum Park / Podyum Davet - Büyük Salonda gerçekleştirilecektir.
Devamı>>>
BUSİAD ev sahipliğinde “Bölgelerarası Ortak Girişim Grubu’nun tanıtım toplantısı yapıldı.   1/28/2015
TÜRKONFED ve TÜSİAD işbirliğinde yürütülen ‘Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi’nin (BORGİP)’ tanıtımı amacıyla BUSİAD ve MARSİFED’in ev sahipliğinde bir toplantı düzenlendi. BUSİAD Evi’nde yapılan toplantıda TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ünlütürk, BORGİP’in çıkış noktasını ve hedeflerini anlattı.
Devamı>>>
Bursa 5. Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu   12/25/2014
Bursa 5. Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu "Sosyal İnovasyon" 25 Aralık 2014, Perşembe 13:30 Yer: Crowne Plaza, Bursa
Devamı>>>
12