1/19/2019 9:03:20 AM

 
HABERLER

Aile şirketleri için üçlü işbirliği.   1/11/2019
Türkiye iş dünyasının bilinen ama belki de en çok göz ardı edilen konularının başında gelen aile şirketlerinin geleceğe taşınması, Bursa’da geniş kapsamlı olarak ele alınacak. TAİDER Aile İşletmeleri Derneği-Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi işbirliği ile aile şirketlerinin yeni kuşaklara taşınabilmesi için bir dizi çalışma yapılması kararlaştırıldı.
Devamı>>>
Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun.   1/10/2019
Bundan tam 58 yıl önce, yasal güvenceye kavuşan basın emekçilerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım.
Devamı>>>
Yıla güzel haberle başladık.   1/3/2019
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Aralık ayı enflasyonun eksi çıkmasının yıllık enflasyonda da artışı frenlediğini ve bunun yeni yıla umutla başlamayı sağladığını söyledi.
Devamı>>>
YAPAY ZEKA BUSİAD EVİ’NDE KONUŞULDU: İnsanlık üçüncü tokada hazır olmalı.   12/25/2018
Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal Kılıç, “Yapay zekanın insanlığa atılan üçüncü tokat olduğunu” söyledi. Doç. Dr. Kılıç, İlk tokat Kopernik’in Dünya’nın, evrenin merkezinde olmadığını göstermesi, ikinci tokadın Darwin’in insanın diğer türlerden çok da üstün olmadığını ortaya koymasıyla ve üçüncü tokadın da yapay zeka ve bilişimin, beynimizin sınırlarını göstererek attığını“ ifade etti.
Devamı>>>
“İş barışının sürmesine yardımcı olmasını dileriz”   12/25/2018
Asgari ücretin net 1603 liradan 2020 liraya yükseltilmesini değerlendiren Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, “Elbette büyümenin ve gelir dağılımının herkese eşit dağıtılması bir ülkenin kalkınması için önemli. Belirlenen rakamın çalışma hayatına katkı sağlamasını ve hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
Devamı>>>
12345678910...