11/15/2018 3:20:56 PM

 
HABERLER

Atatürk konserle anıldı.   11/8/2018
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD) katkılarıyla Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Konseri, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.
Devamı>>>
Mühendis adaylarına iş hukuku eğitimi verildi.   11/7/2018
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle organize edilen “İş Hukuku” konulu seminer, Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirildi. Avukat ve Arabulucu A. Gonca Gülçin’in konuşmacı olduğu seminere Makine ve Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencileri katıldı. Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Avukat Gonca Gülçin, yakında iş hayatına atılacak gençlerin karşısına çıkacak iş hukuku hakkında bilgilenmelerinin önemli olduğunu söyledi.
Devamı>>>
BUSİAD Yönetiminden BTÜ’ye Ziyaret.   11/7/2018
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) yeni yönetimi Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu ve Genel Koordinatör Yardımcısı Deniz Karaer’den oluşan BUSİAD heyetinin ziyaretinde BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Öğüt de hazır bulundu.
Devamı>>>
BUSADER’den obeziteyle mücadele çağrısı   11/1/2018
Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği (BUSADER) Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Zerrin Özgüle öncülüğünde Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni (BUSİAD) ziyaret etti.
Devamı>>>
Geleceğin mucitlerine patent anlatıldı.   10/31/2018
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle organize edilen “Patent ve Faydalı Model” semineri, Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirildi. Makine ve Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin katıldığı semineri veren Patent Vekili Sevcan Kalender, buluş kelimesinin teknik bir probleme, yeni bir teknik çözüm getirilmesi veya bir işin gerçekleştirilmesi için önerilen yeni metotlar ya da yeni ürünler olduğunu belirtti.
Devamı>>>
12345678910...