4/26/2019 10:05:56 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Sevgiye Uzanan Eller
12/20/2008

BUSİAD Evinde gerçekleştirilen toplantıda Ali Altuntaş, BUSİAD Başkanı Arif Özer, Başkan Yardımcısı Oya Coşkunöz Yöney, üyeler Mehmet Erbak, Günal Baylan, İbrahim Yaşar ve Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu'na projeyle ilgili bilgi verdi. Altuntaş, yapılan yardımlarda yaşanan en büyük sorunun gerçekten yardıma ihtiyaç duyan kimselere yardımın ulaşılamaması ve bir kişiye mükerrer olarak birçok yardımın gönderilmesi olduğunu belirterek, "Yardımlarda önemli eksikliklerden bir diğeri de yardımların zerafetle ve insan onurunu zedelemeden yapılamaması olarak göze çarpmakta. Sistemi kurarken, geçmişimizdesadaka taşları örneğinde olduğu gibi yardım yapanla yardım alanın belli olmadığı ve kimsenin gururunun kırılmadığı bir yöntem belirlemek ana hedeflerimiz arasında yer aldı" dedi.
Projenin işleyiş detayları hakkında bilgi veren Altuntaş, bağışların internet üzerinden, kısa mesajlar, inter bankacılığı aracılıklarıyla yapılabileceğini ifade ederek, "Birçok yolla ulaştırılabilen bağışlar genel bir havuzda birikerek, belirlediğimiz ailelerin hesaplarına yoksulluk durumlarına göre belirlenen katsayı nispetinde yatırılmakta. Vatandaşlarımız tıpkı tarihi sadaka taşlarında olduğu gibi kendilerine verilen bankamatik kartlarıyla paralarını çekerek hiçbir şekilde afişe olmadan ihtiyaçlarını giderebilmektedirler" diye konuştu. 
BUSİAD Başkanı Özer, projenin çok iyi düşünülmüş çok yararlı bir çalışma olduğunu söyleyerek, her türlü desteği yapmaya hazır olduklarını belirtti.