4/25/2019 9:33:55 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
2008 Yılı BUSİAD Geleneksel Yurtdışı Gezisi Gerçekleşti.
11/30/2008

2008 Yılı BUSİAD Geleneksel Yurtdışı Gezisi Gerçekleşti.  

Yurtdışı ticari ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, yeni yerler görüp, yeni kültürlerle tanışarak bulunacak yeni pazarlarla ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile her yıl BUSİAD Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen “Geleneksel Yurtdışı Gezileri” kapsamında 2008 yılı içinde “Güney Afrika Cumhuriyeti” ne yapılan gezi, katılımcıların büyük memnuniyeti ile gerçekleştirildi.
10 Kasım 2008 tarihinde başlayan gezide önce Cape Town kentinde dört gece konaklayan katılımcılar, Ümit Burnu veya Fırtınalar Burnu ismiyle anılan meşhur yerlerin de aralarında bulunduğu pek çok önemli coğrafyayı gezme ve görme imkanı buldu. Daha sonra sırası ile üç gece Johannesburg ve üç gece de Sun City‘de muhteşem safarilere katılarak turu tamamlayan katılımcılar, Afrika‘nın doğal yaşamında bulunmaktan duydukları mutluluğu ve keyfi unutamayacaklarını vurguladılar.
19 Kasım 2008 tarihinde sona eren gezi ile ilgili olarak, organizasyonu yapan Plazatur Başkanı sayın Serdal Can ile görüşen BUSİAD Y.K.Başkanı M. Arif Özer, bu başarılı organizasyon sebebi ile katılımcılar ve BUSİAD adına Serdal beye teşekkür etti.

BUSİAD‘ın markası olan bu gezilerin 2009 yılında da devam edeceği ve şimdiden gidilebilecek ülkelerin araştırılmasına başlandığı belirtiliyor.