3/26/2019 10:08:41 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“İlgi çekici isimleri dinlemek isteriz”
8/1/2018

BUSİAD Yönetim Kurulu’nun üye ziyaretleri çerçevesinde konuk olduğu Elemeği A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aksöz, “Bundan çok büyük bir mutluluk duyduk. İlk defa böyle bir ziyaret oldu. Çok büyük bir işi almış olsam, bu kadar mutlu olamazdık” dedi.

Ziyarette, Elemeği firmasıyla ilgili bilgiler veren Mehmet Aksöz, 25 yıl Anadolu Üniversitesi’nde mimarlık hocalığı yaptıktan sonra memleketi Bursa’ya gelerek Elemeği’ni kurduğunu söyledi. Aksöz, son yıllarda işlerinin önemli bir kesimini yurt dışına doğru kanalize ettiklerini kaydederek, New York’ta otelin yapımının farklı alanlarında çalışan 6 firmayla bir ofis açtıklarını belirtti. Aksöz, şunları söyledi:

“Mutfak, mermer, tekstil, ve bizim gibi mimari işleri yapacak şirketlerle 380 metrekarelik ofisi açtık. Burası otel yapmak isteyen biri tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edildi. Otellerin yüzde 33’ü Çin’de, yüzde 31’i de ABD’de açılıyor. Burası önemliydi. Burada işi alan firmalar diğerlerine de işi paslaşabiliyor. Burada bir otel odası ve bir restoran konsepti yapıldı.”

Aksöz, 600 kadar kadrolu çalışanları olduğunu, zaman zaman şantiyeler bazında 2 bine kadar isrihdama ulaştıklarını da belirterek, Londra, New York, Abu Dabi, Dubai’de ofisleri olduğunu da anlattı. Aksöz, 3. Havaalanı’nda da 65 bin metrekarelik bir alanı kendilerinin yaptığını söyledi.

“Aranızda olmaktan büyük mutluluk duyarım” diyen Aksöz, BUSİAD’dan sektörlerinde söz sahibi, farklı tavsiyeleri olan isimlerin konuşmacı olarak getirilmesini istedi.

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar, Yönetim Kurulu Üyesi Gonca Yerliyurt ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.