4/23/2019 5:11:55 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“BUSİAD’ın gençleşmesi şart”
7/25/2018

TÜRTEKS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkün, BUSİAD’ın gençleştirilmesi gerektiğini söyledi.

BUSİAD Yönetim Kurulu, üye ziyaretleri çerçevesinde Organize Sanayi Bölgesi’ndeKİ TÜRTEKS Fabrika Binası’nda Ali Türkün’ü ziyaret etti. 

Ziyaret sırasında BUSİAD’la ilgili fikirlerini paylaşan Ali Türkün, “Derneğin gençleşmesi şart. Üyelerin çocukları bu konuda özendirilmeli.  Yönetim Kurullarında bu oluşuma zemin hazırlayacak kişilere daha çok yer verilmeli” dedi.  Gençlerin üye olduğu SİAD’larla ilişkilerin geliştirilip, buradan üye geçişlerinin sağlanması gerektiğini belirten Türkün, gençleri çekecek yöntemlerin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Sohbet sırasında, Genç Kuşak BUSİAD şeklinde bir oluşuma ihtiyaç olduğu ve Yönetim’in bu konuda çalışma yürütmesi de ilkesel olarak benimsendi.

“Ebeveynler ve Çocukları” toplantısının BUSİAD için önemli bir etkinlik olduğunu kaydeden Türkün, bu toplantıya etkili konuşmacılar bulunması gerektiğini de söyledi.

İmar Barışı’yla ilgili sorunlar yaşandığını da belirten Türkün, bu konuda aydınlatıcı bir toplantının süre bitmeden gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri Gonca Yerliyurt, Osman Nemli, Mustafa Ekinci ve Burak Anıl ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.