4/23/2019 4:57:07 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“BUSİAD Yönetimi kabine gibi çalışmalı”
7/25/2018

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, BUSİAD Yönetim Kurulu’nda her üyenin bir iş üstlenip kabine gibi çalışmasını önerdi.

BUSİAD Yönetim Kurulu, üye ziyaretleri çerçevesinde İNOKSAN’da Vehbi Varlık ve Emre Varlık’ın misafiri oldu.

Ziyaret sırasında konuşan Varlık, BUSİAD’ın yönetime gelecek insanların, iş yapma kapasitelerine göre gelmeleri gerektiğini belirterek, “BUSİAD, sorunlar karşısında da daha çok sesini çıkartmalı. Sanayiyi temsil eden dernek başkanlarına gelenlerin bir az sesini yükseltmesinden yanayım” dedi. 

Varlık, BUSİAD’ın sektörel bazlı konseyler oluşturması gerektiğini kaydederken, aile şirketleriyle ilgili bir konsey kuracağının belirtilmesi üzerine, “Aile şirketleri ikinci kuşağa geçerken yüzde 75’i yok oluyor. Bu konuda konuşmak bile önemli” diyerek memnuniyetini belirtti. Varlık, BUSİAD’a önerilerini şöyle sıraladı:

“Yönetim Kurulu Üyeleri, bakanlar gibi, kabine gibi, bir komitenin başkanı olmalı, orada uzmanlaşmalı. Tekstil gibi, halkla ilişkiler gibi. 13 Yönetim Kurulu Üyesi’nden 13 komite çıkar. Abilik yapmaya devam etmeli BUSİAD. Belli aralıklarla ortak toplantılar organize edilmeli. İlçe SİAD’larıyla ilişkiler organize edilmeli.”

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri Gonca Yerliyurt, Osman Nemli, Mustafa Ekinci ve Burak Anıl ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.