3/26/2019 10:13:27 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“Sağlıkta teknoloji yatırımı zor iş”
7/25/2018

BURTOM Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erol KILIÇ, sağlıkta bina yatırımından daha zor olanın teknoloji yatırımı olduğunu söyledi.

BUSİAD Yönetim Kurulu, üye ziyaretleri çerçevesinde BURTOM Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erol KILIÇ'a konuk oldu.

Villa Biçen’deki BURTOM Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Erol Kılıç’a kendisiyle birlikte çalıştığı yönetimlerde koyduğu katkılardan dolayı çok teşekkür etti.

Sohbet sırasında gerek BURTOM gerekse sağlık sektörü hakkında BUSİAD Yönetim Kurulu’na bilgi veren Kılıç, şunları söyledi:

“BURTOM olarak 30’a yakın şubemiz var. 600 civarında da çalışanımız var. Sağlık yatırımı çok zor bir iş. Bina bunun içinde en basiti teknolojik alt yapısı daha zor. Şimdi şehir hastanelerinin teknolojik alt yapısı için uğraşıyoruz. Eskişehir’i yaptık. İnşaatı yapan firmalar teknolojik alt yapıyı bizlere devrediyor. Çok güzel bir çalışma oluyor. Doktorlar ve hemşireler devletten geri kalan hizmetleri özel sektör üstlenecek. Bursa’daki bin 500 yataklı olacak. “

Teknik eleman konusunda sıkıntı yaşamakla birlikte, kurum içinde verdikleri eğitimlerle bunu çözmeye çalıştıklarını kaydeden Kılıç, Bursa’daki hastanelerin taşınması hakkında da bilgiler verdi. Kılıç, “Acemlerde yapılan Ali Osman Sönmez Hastane Kompleksine, Çekirge Devlet Hastanesi, Onkoloji Hastanesi ile Zübeyde Hanım Hastanesi taşınacak. Muradiye Devlet Hastanesi şimdilik duracak ama o da ileride Yalova Yolu’na taşınabilir. Orası sağlık Müzesi olabilir” dedi.

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri Gonca Yerliyurt, Osman Nemli ve  Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.