4/24/2019 11:50:38 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“Yeni okul yerine var olanları iyileştirelim”
7/19/2018

Çetin Elektrik Mühendislik ve Taahhüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Öztunalı, yaşanan nitelikli eleman sorunun yeni mesleki okullar açılmasıyla çözülmeyeceğini söyledi.

BUSİAD Yönetim Kurulu’nun üye ziyaretinde memnuniyetini dile getiren Öztunalı, BUSİAD’ın kadrosunun gençleşmesi, daha çok kadına yer verilmesi gerektiğini belirterek, “Atatürk’ün dediği gibi gelecek gençlerde” ifadesini kullandı.

Öztunalı, kendisini en çok meşgul eden konunun üretimin ihtiyacı olan eleman sorunu olduğunu da belirterek şöyle konuştu:

“Yeni meslek okullarına gerek yok. Mevcut okullarımızın iyileştirilmeye ihtiyacı var. 2 yıldır, şirket bünyesinde sınıf açtım. Çocuklar burada üretimin ihtiyacına göre eğitim alıyorlar. İki gün de okullarında teorik eğitim görüyorlar. Teknik eğitimin iyileştirilmesi projelerine destek vermeye hazırım. Kurumlar, kendi ara eleman ihtiyacını kendi bünyeleri içinde çözmeli.”

BUSİAD’dan iftar gibi organizasyonları da tabana yaymasını isteyen Öztunalı, lüks otellerde iftar yerine halkla iftar yapmayı daha doğru bulduğunu da kaydetti.

Öztunalı, sohbetin ardından BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci’ye kendi yaptırdığı bronz Atatürk heykelciğini de hediye etti.

BUSİAD Başkanı Türkay, “Böylesine kıymetli bir hediyeyi BUSİAD’da kıymetine uygun bir yerde sergileyeceğiz” diye konuştu.

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.