3/26/2019 10:09:45 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
“Rekabet Merkezi’ni birlikte kurabiliriz”
7/19/2018

DTG Dış Ticaret Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği Genel Başkanı (URTEB) Ahmet Özenalp, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne kurmak istedikleri Rekabet Merkezi için Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ne (BUSİAD) işbirliği çağrısı yaptı.

BUSİAD Yönetim Kurulu’nun  üyeleri ziyaret kapsamında konul olduğu,  DTG Dış Ticaret ve Gümrük Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Özenalp ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Özenalp, URTEP Başkanı olarak, rekabete özel bir önem verdiğini belirterek, “OSB’de bir rekabet merkezi kurmak istiyoruz. BUSİAD-URTEP ve OSB birlikte olabilir. Üniversitede yaptık bunları. 400 üyeli Rekabet Topluluğu kurduk. Ne yapacaksak gençlerle yapacağız. Sanayicimizin bilgilenmesi gerekir” dedi.

Özenalp, sanayicilerin rekabete hazır olmadığını, yaptıkları hataları da bilmeden yaptığını da kaydederek, “Bunu gerçekleştirebilirsek, Bütün OSB’lerde uygulanabilir” diye konuştu.

Özenalp, ayrıca iş dünyası örgütlerinin aynı şeyleri yaparak enerjilerini de boşa harcadığını belirterek, “Özellikle sanayi bölgesi SİAD’ları biraya gelmeli. Enerji kaybı yaşanmamalı” dedi.

BUSİAD’ın think-thank tarzı bir oluşumu yapması gerektiğini de kaydeden Özenalp, “İnsanlar birbirlerinin birikimlerinden faydalanmalı. Benim şahsi olarak böyle oturup konuşacak bir yere ihtiyacım var” ifadesini kullandı.

BUSİAD Başkanı Ergun Hadi Türkay da, Rekabet Merkezi ve think-thank önerilerini memnuniyetle karşılayarak, Özenalp’e teşekkür etti.

Ziyarete,  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.