4/26/2019 10:02:23 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Meslek İçi Yaşam Boyu Eğitim Şart.
7/11/2018

Üyeleri yerinde ziyaret programı kapsamında BUSİAD Yönetim Kurulu, EMKO Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Ispalar’a konuk oldu.

Ziyaret sırasında Ar-Ge merkezleri gündemin ilk konusu oldu. Ayhan Ispalar 23 Ar-Ge mühendisi çalıştırdıklarını ve Ar-Ge Merkezi unvanını aldıklarını söyledi. Ar-Ge Merkezleri’nin sürdürülebilir olduğu yönünde şüpheleri olduğunu belirten Ispalar, “Devlet destekleri proje bazlı. Sürekli proje bulmak kolay değil. Ayrıca bu merkezlerin işletmelere negatif etkisi de oluyor. Mühendis, Ar-Ge merkezi olan yerde daha çok ücret alacağı için oraya gidiyor” dedi.

Endüstri 4.0’ın da konuşulduğu sohbette, üniversiteden mühendis olarak çıkmanın yetmediğini, artık daha da uzmanlaşma gerektiğini söyleyen Ispalar, “Meslek içi yaşam boyu eğitim artık olmazsa olmaz. Kimse inovasyon demezken BUSİAD bunun sempozyumunu yaptı. Şimdi BUSİAD Endüstri 4.0’ı konuşuyor. Data analizcisi insanlar yetişmeli. BUSİAD bu işlerin öncüsü olmuştur, olmalıdır” diye konuştu.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika binasında gerçekleştirilen ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.