5/21/2019 9:43:11 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Valeo eğitim çalışmalarına sıcak bakıyor.
7/11/2018

BUSİAD Yönetim Kurulu, yaz döneminde üye ziyaretleri kapsamında Valeo Bursa Genel Müdürü Tuna Arıncı’nın konuğu oldu.

Ülke ekonomisi ve otomotiv sektörünün durumu ve BUSİAD’dan beklentilerin konuşulduğu sohbette BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Türkay, Endüstri 4.0 çalışmaları, Ar-Ge Mühendisi yetiştirme programı ve Hayri Terzioğlu Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi’nde sanayiye dönük açtıkları sınıf hakkında bilgiler verdi.

Türkay, Hayri Terzioğlu Meslek Lisesi’nden mezun olacak çocuklara bir yıl boyunca deneme çalışması yapılması için Valeo’dan destek istedi.

Valeo Bursa Genel Müdürü Tuna Arıncı ve sohbete katılan Valeo İnsan Kaynakları Müdürü Alkan Yıldırım da bu isteği memnuniyetle değerlendireceklerini, hatta buradaki bakımcı ve CNC öğrencilerine ek olarak kalıpçı programının da açılmasını önerdiler.

Sohbette Arıncı, Valeo Türkiye hakkında da bilgiler vererek, yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Arıncı, iş dünyasının ortak sorunu kalifiye eleman sıkıntısına da değindi.

Ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.