4/25/2019 8:45:24 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
PARLAMIŞ: Azerbaycan’da potansiyel var.
7/11/2018

BUSİAD Yönetim Kurulunun üyeleri ziyaret programında konuk olduğu Derneğin duayen ismi Atilla Parlamış, kardeş ülke Azerbaycan’a yaptığı gezi hakkında bilgi vererek, BUSİAD’ın da bu ülkeye bir iş gezisi yapması tavsiyesinde bulundu.

Ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı. Ziyarette Duayen Atilla Parlamış’ın yanı sıra oğlu BUSİAD Üyesi Haluk Parlamış da hazır bulundu.

BUSİAD’ın eski dönemlerinin de konuşulduğu ziyarette Atilla Parlamış, kendisinin resmi okulunun yanı sıra DOSAB ve BUSİAD’da da üniversiteler bitirmiş olarak gördüğünü söyledi. Parlamış, BUSİAD heyetinin ziyaretinin kendisini çok memnun ettiğini belirterek, “Hatır sormak çok önemli bir davranıştır” dedi. Parlamış, ziyaretten haberdar olunca hazırlık yaptığını da belirterek, Azerbaycan ziyareti hakkında bilgiler verdi. Parlamış’ın, ‘iki devlet tek millet’ anlayışıyla hareket ettiğimiz kardeş Azerbaycan’la iş imkanını artırmak için bir gezi düzenlemesi önerisi, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay tarafından olumlu karşılandı. Türkay, gelecek yıl ilkbahar ayları için böyle bir planlama yapılabileceğini söyledi.