4/25/2019 8:45:43 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Öğrenci Değişimine Önem Verilmeli
7/11/2018

BUSİAD Yönetim Kurulu, eski üyelerden Aydın Topbaş’ı Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Dibaş Tekstil AŞ’de ziyaret etti.

Ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.

Ziyarette BUSİAD’ın Kurucu Başkanı rahmetli Doğan Ersöz’le ilgili anılar konuşularak  yad edilirken, Topbaş, üyelik sürecini kendine ait üslubuyla anlattı. BUSİAD’a önerilerini de aktaran Topbaş, “Kalıcı bir şeyler yapmak gerekli. Öğrenci değişimi ya da burs sistemi kurulmalı. Yapılabilirse yurt dışı temsilcilik de açılabilmeli” dedi.

BUSİAD faaliyetlerinden bir süredir uzak kalmasını memleketi Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde yapımını üstlendikleri okul ve yurt gibi hayır işleriyle ilgilenmelerine bağlayan Topbaş, ayrıca Alaşar’da da 40 bin metrekare bir lojistik depo inşa ettiklerini söyledi.

Sohbetin bir bölümüne katılan Aydın Topbaş’ın oğlu Sedat Topbaş da BUSİAD Yönetim Kurulu’nun üye olması yönünde çağrısını değerlendireceğini söyledi.