4/23/2019 5:24:27 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
İstanbul Caddesi Değişiyor
7/11/2018

BUSİAD Yönetim Kurulu, yaz döneminde üye ziyaretleri kapsamında Yeminli Mali Müşavir Tuğrul Dirimtekin’in konuğu oldu.

Ülke ekonomisi ve BUSİAD’dan beklentilerin konuşulduğu sohbette Dirimtekin, ofisinin BUTTİM’de olmasından dolayı ticaretteki hareketleri buradaki canlılıktan takip edebildiğini söyledi. Dirimtekin, “Son zamandaki sakinlik işlerin iyi gitmediğini gösteriyor” derken, BUTTİM’e rağbetin hukukçulardan geldiğini de kaydetti. Dirimtekin, yeni adliyenin yakına yapılmasından dolayı bölgede 9 bin kişilik bir yoğunluk beklendiğini de kaydetti.

Yalova Yolu adının İstanbul Caddesi olarak değiştiği bölge için yeni gelişmeler konusunda da bilgi veren Dirimtekin, “17 gökdelen için ruhsat alındığını duyduk. Oteller ve plazalar merkezi olacak bu bölge” dedi.

Sohbet sırasında, yerli otomobilden, istihdam sorunlarına, emeklilikten teşviklere kadar ülke ekonomisine ilişkin pek çok konu da masaya yatırıldı.

Ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ekinci ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.