4/26/2019 10:01:46 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Çözüm Odaklı Kabine
7/10/2018

Türkiye Cumhuriyeti için tarihi önemde bir değişimin yaşandığı Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçişle birlikte açıklanan yeni kabineye ilişkin, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Başkanı Ergun Hadi Türkay’dan, “Kabinenin siyasiler yerine teknik insanlar ve iş dünyasından oluşturulması, çözüm odaklı olacağı izlenimi vermiştir. 17 kişilik kabinede iş dünyasına bu kadar yer verilmesi ise karşılaşmadığımız ve umut verici bir gelişmedir” dedi. Türkay şunları söyledi:

“Türkiye 9 Temmuz’da tarihi dönüm noktalarından birini yaşamıştır. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmesiyle birlikte yürütmenin hızlanması beklentisine yanıt Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanının, kabinesini açıklarken dediği gibi, “Ne bizim ne de bizden sonra gelecek olan cumhurbaşkanlarının yürütme görevi konusundaki aksaklıklar eksiklikler konusunda milletimize karşı öne sürebilecekleri bahaneleri kalmamıştır” sözleri hızlı işleyecek bir devlet mekanizması konusunda umut vermektedir.”

Türkay, “artık üretimin önündeki engellerin ortadan bir bir kalkacağı, özellikle ihracata yönelik başta sanayi, tarım ve hizmet üretiminde yeni bir döneme gireceğimiz bir Türkiye’yi görmek umudundayız” diyerek, açıklanacak kurulların, ve diğer organların da bu yeni duruma uyumlu olmasını beklediklerini kaydetti. Türkay, yeni yönetim anlayışının ve kabinenin Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını, tüm görev alan kişilerin başarılı çalışmalar yapmasını da diledi.