5/21/2019 9:25:33 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Evinoks BUSİAD’ı gururlandırdı
7/4/2018

Yaz döneminde üye ziyaretlerine ağırlık veren BUSİAD Yönetim Kurulu,  BUSİAD’ın en eski üyeleri arasında olan Evinoks AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun İrfan’a misafir oldu.

Ziyarete, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ekinci ve Gonca Yerliyurt ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.

Yapımında bizzat emek verdiği DOSAB’daki akıllı fabrika binasında gerçekleşen ziyarette, Çoşkun İrfan, bina hakkında bilgiler de verdi. İrfan, yağmur suyunu kullandıklarını, ısı geri kazanım sistemiyle fabrikanın ısıtılıp soğutulduğunu belirterek ciddi tasarrufu sağladıklarını söyledi. İrfan, izolasyona da önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, binalarıyla ilgili çok önemli yerlerden övgüler aldıklarını da söyledi.

Coşkun İrfan, Uluslararası Hilton Otelleri’nin dünyadaki stratejik partner düzeyine çıkmış tek Türk firması olduklarını da belirterek, Electrolux’le ortaklıkları sayesinde İkea’nın İtalya’daki servis hatlarını da yaptıklarını kaydetti. İrfan, yurt dışı işlerde en büyük sıkıntılarının, vize konusunda olduğunu da belirtti. İrfan, ardından fabrika girişinde bulunan yaşayan showroom ve demo mutfağı da BUSİAD heyetini gezdirerek, yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

BUSİAD’ın tarihinin konuşulduğu ve bu tarihin kitaplaşmasının da gündeme geldiği ziyarette, 2+2 başkanlık sisteminin nasıl getirildiği ve bunun uygulanmasının önemine de değinildi.