5/21/2019 9:42:24 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Hizmet sektöründe istihdam sorunları var
6/27/2018

BUSİAD Yönetim Kurulu’nun üye ziyaretleri kapsamında konuk olduğu Teknik Oto AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gürol Mumcu, BUSİAD’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Derneğin üyelerine yönelik bu nezaket ziyaretlerini çok faydalı bulduğunu belirten Mumcu, BUSİAD’dan beklentilerini de anlattı. Mumcu, aktif olarak etkinliklere katılamasa da gelen bildirimlerle takibini sürdürdüğünü söyledi. Sohbet sırasında dünya ve Türkiye ekonomisi de konuşuldu. Mumcu, ABD ve AB arasındaki gümrük duvarı savaşlarının kendi sektörleri açısından sıkıntılar yaratacağını söyledi.

Mumcu, hizmet sektöründeki istihdam sorunlarından bahsederek, sıkıntılarının çözümü konusunda  yapılacakların önem arz ettiğine işaret etti. Gençlerin sebatkar olmadığını, hizmet sektörünün gerçeklerine uygun bir bilinç yapısına kavuşturulması gerektiğine dikkat çeken Mumcu, gençlerin sorumluluk ve iş yapma ahlakı konusunda noksanları olduğunu da kaydetti.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay da, BUSİAD üyesi gençlerin etkinliklere katılımını önemsediklerini söyledi. Türkay, BUSİAD’ın yürüttüğü  projeler hakkında bilgi verdi.