4/25/2019 9:02:12 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Avrupa Kalite Ödülü'nde Türkiye'nin ve Bursa'nın Büyük Başarısı!..
11/3/2008

AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ BOSCH-BURSA DİZEL FABRİKASI VE BURSAGAZ’IN OLURKEN BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ DE FİNALİST OLDU!

3 Kasım’da, Busiadevi’nde düzenlenen basın toplantısına katılan KalDer Bursa Şubesi Başkanı Sami Erol, Busiad Başkan Yardımcısı Oya Yöney, Bosch-Bursa Dizel Fabrikası Genel Müdürü Herman Butz, Bursagaz Genel Müdürü Hasan Erbil Doyuran ve Bursa Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey haklı mutluluklarını Bursa kamuoyu ile paylaştılar.

28 Ekim 2008 Salı günü Paris’te Louvre müzesindeki Ödül Töreni’nde Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü Türkiye finalistlerinden Bosch-Bursa Dizel Fabrikası ve Bursagaz, Başarı Ödülü’nü ise Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi almaya hak kazandılar. Bursa Nilüfer Belediyesi ise törenin finalistlerindendi.

KalDer tarafından 1993 yılından beri devam eden Ulusal Kalite Ödülü sürecine ve Avrupa Kalite Yönetim Vakfı tarafından yürütülen Avrupa Kalite Ödül sürecine katılan kuruluşların başarılarına bir yenisi daha eklendi. Bu sene Türkiye dört kuruluş ile başvurdu ve büyük bir başarıya imza atıp Avrupa çapında belirlenen 11 finalistten 4’ü olma başarısını yakaladı ve de en çok ödül alan ülke Türkiye oldu.