3/26/2019 10:12:33 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
16. Kalite ve Başarı Sempozyumu ile 2017 Bursa Mükemmellik Ödülü Basın Toplantısı BUSİAD Evi’nde yapıldı.
4/5/2018

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve KalDer Bursa Şubesi iş birliği ile bu yıl 16’ncısı düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu ve 2017 Bursa Mükemmellik Ödülü sürecine yönelik basın toplantısı, BUSİAD Evi’nde gerçekleştirildi. Bursa Mükemmellik Ödülü’nde yer alan kurumların temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıya BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar, KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, Bursa Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu (BMÖYK) Başkanı Sadettin Çiçek ve Ödül sürecinde yer alan kurumlar adına; Erdem Kaya Patent Genel Koordinatörü Türkan Kaya ve Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Tunca katıldı.

Toplantının açılışında konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, 16. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun hazırlıkları ve içeriği hakkında bilgi verdi. Elbay, 2003 yılından bu yana mükemmellik kültürünün Bursa ve çevresinde yaygınlaşması adına BUSİAD iş birliğinde düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun 16. yılında “Dönüşümü Yönetmek” temasıyla 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirtti. Erdal Elbay; “Bugünün gündemine baktığımızda; ekonomik dönüşüm, dijital dönüşüm, toplumsal dönüşüm, kültürel dönüşüm, geri dönüşüm tüm dünyanın ortak konuları. Sanayi sektörü gibi, hizmet sektörü de kapsamlı bir dönüşümün içerisinden geçiyor. Değişen ve çeşitlenen müşteri beklentilerini karşılamak kolay değil. Yok olma riski taşıyan kaynaklar, doğayla barışık üretim sistemlerini zorunlu kılıyor. Bu konular ışığında dönüşüm nasıl yönetiliyor? İnsan kavramı bunun neresinde? Ulusal düzeydeki konuşmacılar ve katılımcılarımızla bu konuları 13-14 Nisan tarihlerinde sempozyumda “Dönüşümü Yönetmek” teması ışığında tartışmaya açacağız” dedi. Elbay programı açıkladı:

Sempozyumun birinci gününde ana oturumda MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un moderatörlüğünde girişimcilik konusu ele alınıyor. Konuşmacılar; TECH CEO @ APPSİLON DİAMOND WORKS Kurucu Ortağı Buğra Kuloğlu, PARAŞÜT Kurucu Ortağı Andaç Türkmen VIRCONGROUP Kurucu Ortağı Okan Şencan, ENDEAVOR TR Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslıhan Kurul Türkmen, KWORKS - Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Koordinatörü Burak Yaman, İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz katılımcılarla olacak.        

1. gün öğleden sonra Dönüştüren Teknoloji (Endüstri 4.0)” oturumunda; VESTEL Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Tarkan Tekcan ve BOSCH Teknik Fonksiyonlar Direktörü Yıldırım Arslan yer alacak.

Sonraki oturum “İş Yaşamında Dönüşüm” oturumunda Havas İstanbul CEO’su Cüneyt Devrim ve Yönetmen, Senarist, Oyuncu Müfit Can Saçıntı konuşmacı olarak yer alacak.

2. gün sempozyum “Hayata İlham Verenler” oturumuyla başlayacak. Boya fırçası ile ilkokul sınıfında harikalar yaratan sıradışı Öğretmen-Yazar Ahmet Naç ve 10 yaşında girdiği kasaptan, yıllar sonra ‘Et’in Ordinaryüsü’ olarak çıkan Günaydın Et ve Restoran Grubu Kurucu Ortağı Cüneyt Asan konuşmacı olarak yer alacak.

 Son oturum olan “Yaşam Kalitesi” oturumunda Şair, Yazar, Müzeci Sunay Akın yer alacak.

Sempozyum Bursa Mükemmellik Ödülü töreniyle sona erecek.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar da “2003 yılından bu yana düzenlenen sempozyum organizasyonunun bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Toplam kalite yönetimi anlayışının, yaşamın her alanında kendine uygulama alanı bulmasına destek olması açısından geniş bir paylaşım platformu olma özelliği taşıyan sempozyuma BUSİAD olarak destek vermeye devam edeceğiz. Bu güzel birliktelik için KalDer Bursa Şubesi Başkanı Sayın Erdal Elbay’a ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerimi sunmak isterim. İçinde bulunduğumuz ve bir parçası olduğumuz hayat döngüsü içerisindeki değişimin ve dönüşümün hızı herkese ilham vermelidir. Bu ilhamı keşfedenler, söz konusu değişim ve dönüşüm sürecinin bir parçası olmak ve süreci yönetmek adına gerekli cesarete sahip olmaktadırlar. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sempozyumun ilgili temasına uygun olarak birbirinden değerli bilgi paylaşımları ve hayat hikâyeleriyle farklı ufuklara doğru yol alma şansı bulacağız. Öte yandan sempozyumun ayrılmaz bir parçası olan 2017 Bursa Mükemmellik Ödülü’ne de organizasyonun ikinci günü tanık olarak, ödül almaya hak kazanan kurum ve kuruluşları alkışlama şansı bulacağız. EFQM Mükemmellik Modeli ile sürekli mükemmelliği yakalamak için kalite yolculuğuna katılan değerli kurum ve kuruluşlarımızı kutluyor, mükemmellik yolculuğunda onlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Sempozyumda katılımcılar; 1 ana oturum, 3 alt oturum, Yaşam Kalitesi Oturumu, Bursa Mükemmellik Ödülü Töreni, 16. Kalite ve Başarı Fuarı, ‘Saklamıyorum, Paylaşıyorum’ Kitap ve Oyuncak Kumbarası, Karikatür Sergisi, Performans Gösterisi, kitap imza saatleri gibi farklı etkinliklere katılabilecek.

Erdem Kaya Patent ve Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ödül Sürecinde Finalde

Bursa Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu (BMÖYK) Başkanı Sadettin Çiçek geçtiğimiz Eylül ayında başlayan heyecanlı ödül yolculuğunda sona yaklaşıldığını belirtti. Sadettin Çiçek “Takvim doğrultusunda kurumlar hazırlıklarını yaptı. Değerlendiricilerin saha ziyaretleri sonucu iki kurumumuz finale kalmayı başardı. Ödülde finale kalan Erdem Kaya Patent ve Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini kutluyor, başarılar diliyorum. 2017 Bursa Mükemmellik Ödülü’nün sonucu; 14 Nisan 2018 Cumartesi akşamı düzenlenecek törende açıklanacak. Mükemmellik sonu olmayan bir yol. Ödül alacak kurumların geçmiş yıllarda olduğu gibi kentimizi başarılı bir şekilde temsil edeceğine inanıyorum” diye konuştu.