4/25/2019 9:51:54 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Konuk konuşmacı olarak sayın Burhan Karaçam'ın katıldığı "KÜRESEL KRİZ" konulu KONFERANS büyük ilgi gördü!
10/22/2008

Konuk konuşmacı olarak sayın Burhan Karaçam’ın katıldığı "KÜRESEL KRİZ" konulu KONFERANS büyük ilgi gördü ! 

Bursa ve Türkiye ekonomisine büyük katma değer sağlayan üyeleri ile sivil ekonomik toplumun güç birliğinin ifadesi olan Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği – BUSİAD'ın, halen yaşanmakta olan global kriz hakkında; sadece üyelerini değil, tüm iş dünyasını, reel sektör mensuplarını bilgilendirmek, bu krizde doğru tedbirler alabilmelerini sağlamak ve krizi yönetebilmelerine yardımcı olmak amacı ile gerçekleştirdiği ikinci etkinlik, 22 Ekim 2008 Çarşamba günü, saat 18:00'de, Kültürpark içindeki BUSİAD Evi Konferans Salonunda kalabalık bir izleyici topluluğu ile yapıldı.
Sayın Burhan KARAÇAM'ın konuk konuşmacı olduğu "Küresel Kriz" konulu konferansa, reel sektör temsilcilerinin ilgisi büyüktü.

Yaklaşık iki saat süren konferansın ilk bölümünde, yaşanmakta olan küresel krizi çok basit ve anlaşılır bir dille anlatan KARAÇAM'a, konferansın soru - cevap kısmında yöneltilen sorular da tatminkar açıklamalar ile yanıt buldu.

11 Ekim'de düzenlenen Panele ve bu Konferansa olan yoğun ilgiyi göz önüne alan ve krizi yakından takip eden BUSİAD Yönetimi, gelişmelere göre bu konudaki etkinliklerini sürdürme kararı aldı.                                                                      Burhan Karaçam

Burhan Karaçam, 1949’da İstanbul’da doğdu. 1964’te Tarsus Amerikan Koleji’nden, 1968’de Robert Kolej’den ve 1972’de Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. 1972-81 yıllarında Arthur Andersen’ın Londra ve İstanbul ofislerinde görev yaptı. Arthur Andersen İstanbul Ofisi kurucu ortaklarındandır. 1981’de Pamukbank’ta genel müdür yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. 1984-87 yıllarında İzmir’de Egebank genel müdürlüğü görevinde bulunduktan sonra, 1987 Ağustosunda Yapı Kredi Bankası genel müdürü oldu, ayrıca 1992-99 yıllarında Çukurova Holding Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi’nde yer aldı. Şubat 1999’da Çukurova Grubundaki görevlerinden ve Yapı Kredi’den ayrıldı. Aynı yıl, kendi ismi ve başkanlığı altında Stratejik İş Geliştirme ve Değer Kazandırma A.Ş.’yi faaliyete geçirdi. 2000 yılı başlarında, Koç Grubu ile Koçbank projesine başladı. 2002 sonunda, Koçbank’ın yeniden yapılandırılması, Koç Finansal Hizmetler’in kurulması ve İtalyan Bankası UniCredito ile Koç Finansal Hizmetler arasında gerçekleştirdiği ortaklıkla projesini tamamladı. Halen çeşitli sektörlerde (finans, gayrimenkul değerlendirme, otomotiv, teknoloji, perakende, tekstil) danışmanlık ve uygulama faaliyetlerini yürütmekte, bunun yanı sıra bazı dernek ve vakıflarda (Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Sağlık ve Eğitim Vakfı, Robert Kolej ve Tarsus Amerikan Koleji mezunları derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Beyoğlu Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği, TÜSİAD, Türk-Yunan İş Konseyi, Fenerbahçe Kulübü, 1907 Fenerbahçe Derneği) üyeliklerini sürdürmektedir.