4/26/2019 10:03:07 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Küresel Krizi Yönetim Paneli
10/11/2008

KÜRESEL KRİZİ YÖNETİM PANELİ

Bursa ve Türkiye ekonomisine büyük katma değer sağlayan üyeleri ile sivil ekonomik toplumun güç birliğinin ifadesi olan Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği – BUSİAD olarak, halen yaşanmakta olan global kriz hakkında; sadece üyelerimizi değil, tüm iş dünyasını ve reel sektör mensuplarını bilgilendirmek, bu krizde doğru tedbirler alabilmelerini sağlamak ve krizi yönetebilmelerine yardımcı olmak amacı ile 11 Ekim 2008 Cumartesi günü, saat 11:00'de, Kültürpark içindeki BUSİAD Evi Konferans Salonunda Küresel Krizi Yönetme konulu bir Panel düzenledik.

Panelistler:

Prof. Dr. İlker PARASIZ/ T.C.M.B. Banka Meclisi Üyesi
Prof. Dr. Ali CEYLAN/ BUSİAD Gnl. Skrt.
Ayhan ALBEYOĞLU/ TEB Marmara Bölge Müdürü

Panelin açış konuşmasını yapan Y.K.Başkanımız M .Arif ÖZER, bu etkinliğin Bursa İş Dünyası mensuplarına yararlı olacağına inandığını belirterek, aynı konuda 22 Ekim 2008 tarihinde sayın Burhan KARAÇAM'ın konuşmacı olacağı bir konferans düzenleneceğini katılımcılara duyurdu. Yaklaşık 150 kişinin izlediği panel Bursa Reel Sektör mensuplarınca olumlu ve yararlı olarak nitelendirildi. Bu etkinlik ile BUSİAD bir kez daha diğer STK'lara öncülük etme görevini yerine getirmiş oldu.

PANELİSTLERİN ÖZGEÇMİŞLERİ :


Prof.Dr. İlker PARASIZ

1943 yılında Kütahya’da doğan Parasız, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimini ise Fransa’da Montpellier Üniversitesi Hukuk ve Ekonomi Fakültesinde tamamladı. Aynı üniversiteden Doktora derecesini alan Parasız, 1975 yılında Doçent, 1980 yılında ise Profesör unvanlarını kazandı. Parasız, Uludağ Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir ve 01 Mayıs 2003 tarihinden itibaren Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır. 


Prof.Dr. Ali CEYLAN

Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İşletme Bölümünü 1974 yılında bitirdi, aynı bölümde asistan olarak kaldı. 1978 – 1979 yılları arasında doktora çalışmaları için İngiltere’de bulundu “KOBİ’lerde Finansman Sorunları ve Bursa Bölgesinde Bir Uygulama” konulu doktora tezini 1980 yılında tamamladı. 1986 yılında doçent, 1993 yılında profesör ünvanlarını aldı. Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü, Muhasebe – Finans Anabilim Dalında uzun yıllar ders verdi. Aynı üniversiteden 2003 yılında emekli oldu. 2003’ten bu yana kurucusu olduğu Ceylan Elektronik San. Ve Tic. Ltd.Şti.’nin stratejik plan ve yönetimini üstlenmiştir. Çok sayıda kitabı, sayısız akademik makalesi vardır. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Ayhan ALBEYOĞLU

1966 yılında İzmir’in Selçuk ilçesinde doğdu. İlk-Orta eğitimini Selçuk’ta tamamladı. ODTÜ İdari Bilimler Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu.Bankacılığa Pamukbank’ta başladı. Boğaziçi Üniversitesi Stratejik Yönetim Programını tamamladı. Bankacılık ve finans sektöründe 20 yıla yakın çalışma hayatı bulunmakta olup, 2007 yılından itibaren Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB)  Marmara Bölge Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Ayhan Albeyoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Ayhan ALBEYOĞLU