4/25/2019 9:00:57 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD’da Yeni Başkan Ergun Türkay
1/15/2018

BUSİAD’ın 40. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı BUSİAD Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde, Ergun Türkay'ın listesi, genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu almıştır.

Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın belirlenmesinin ardından söz alan BUSİAD 2014 - 2017 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, sağlam temeller üzerine kurulmuş, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyet değerlerinde sahip çıkan ve saygın üyelerden oluşan bir derneğin yönetim kurulunda çalışmaktan ve başkanlık yapmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti. BUSİAD değerlerinden öndün vermeden ve üyeleri mahcup etmeden çalışmaya gayret ettiklerini ifade eden Baylan, “Çalışmalarımızda ülkemizin gelecekte olması gerektiği yeri hayal ettik. Potansiyeli olan bir ülkenin neden bir yıldız gibi parlamayacağının altını çizdik. Cumhuriyetin ilanından bu yana yine Cumhuriyet değerlerine kenetlenerek yol aldığımıza inandık. Bazen bu kenetlenmenin farklı sebeplerle kutuplaşmaya döndüğünü de gördük. Siyasi söyleme hakim olan sertliğin olumsuz etkilerini hissettik. Ortak hedeflerimizin azaldığına, değerlerimizle hayat tarzlarımız üzerinden ayrışmanın hızlandığına ve gelişmiş dünya ülkeleri ile iletişim kurmakta zorlandığımıza tanık olduk. Biz iş dünyası olarak başarı odaklıyız ve başarının nasıl geleceğini de görmek zorundayız. 21. yüzyıl dünyasında hayal ettiğimiz Türkiye, ancak Cumhuriyet değerleri etrafında kenetlenen, devletine güvenen, sorgulayan, problem çözerek geleceği tasarlayan gençlerin yetiştirilmesi ile olacak” şeklinde konuştu. Baylan, sağlam temeller üzerine kuruluş BUSİAD’ı daha ileriye taşıyacak yeni yönetim kuruluna da başarılar diledi.

Yönetim Kurulu yeni isimlerden oluştu

Baylan’ın konuşmasının ardından genel kurul toplantı gündemine uygun olarak yönetim kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu ve onaylandı. 2017 yılı hesap durumunun görüşülerek tasdikinin ve 2018 yılına ait bütçenin karara bağlanmasının ardından yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası gerçekleştirildi. Federasyon delegelerinin de belirlenmesinin ardından yeni dönemdeki yönetim, denetim, haysiyet ve yüksek danışma kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Buna göre  yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Asil Üyeler; Ergun Türkay, Buğra Küçükkayalar, Burak Anıl, Burhan Çakır, Gonca Yerliyurt, Hakan Oktar, Mustafa Ekinci, Osman Nemli, Ömer Kızıl, Selim Akbaş, Selim Tarık Tezel, Şevki Boran ve Uğur Urkut. Yedek Üyeler; Elif Doğrusoy, Aslı Türkün, Berna Altınsoy, Haluk Parlamış, Serdal Can, Selim Baykal, Halil Vurarak, Alper Özalp, Özgür Beşikçioğlu, Onur Kutlualp, Mustafa Yılmaz, Tuncer Hatunoğlu, İhsan Karademirler.”