4/26/2019 10:00:18 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Geleneksel İftarı ve Çekirge Toplantısı Büyük Bir Katılım ile Gerçekleşti.
9/8/2008

‘Hizmet sorumluluğumuz bizi başarıya götürüyor` 

BUSİAD`ın iftarına katılan Başkan Hikmet Şahin, hayata geçirilen yatırımları anlatarak, ‘Yaptıklarımız Bursa`nın aydınlık geleceğinin müjdecisi. Gelecek dönem kentsel dönüşüm dönemi olacak” dedi. 

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yakın bir zamanda Bursa`nın bir ucundan bir ucuna sinyalizasyona takılmadan ulaşılabileceğini belirterek, “Bursa`ya ve Bursalılara karşı duyduğumuz hizmet sorumluluğu bizi başarıya götürüyor. Yaptıklarımız Bursa`nın aydınlık geleceğinin müjdecisi. Gelecek dönem kentsel dönüşüm dönemi olacak” dedi.
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği`nin (BUSİAD) iftar yemeğine katılan Başkan Şahin, 54 ayda Bursa`da birçok yeni projenin hayata geçirildiğini, önümüzdeki süreçte de yeni yatırımların süreceğini söyledi. Şahin, ana aks üzerinde trafiği rahattıklarını beliterek, Erikli`deki tek lambanın da 15-20 gün içerisinde kaldırılacağını ve Bursa`nın bir ucundan diğerine sinyalizasyona takılmadan ulaşılabileceğini söyledi. Kasım ayı itibari ile de Filament Kavşağı tamamlanacağını ifade eden Şahin, böylece BESAŞ Kavşağı`ndaki duraklamanın da ortadan kalkacağını kaydetti.
BURSARAY`IN TEMELİ EKİM`DE...
Bursaray üniversite etabı çalışmalarına ekim ayında başlanacağını ifade eden Şahin, yeni alınan vagonlarla mevcut sistemdeki sıkışıklığın ortadan kalkacağını ve istasyonlardaki bekleme süresinin 9`dan 4 dakikaya ineceğini vurguladı. Yeni alınacak vagonların dünyadaki en son teknolojiye sahip olduğuna dikkat çeken Şahin, “Şu anda 58 vagon alımı gerçekleştirildi. 30 ihale kapsamında, 28 tanesi de opsiyonel olarak alınacak. Bursa`nın insanları kalitelidir. Bu yüzden ben de Bursa`nın mobilyalarının ileri teknoloji olmasını tercih ettim. Üniversite etabından sonra hedefimiz ise Stadyum`dan, Altıparmak, Heykel ve Setbaşı`na raylı sistemi ulaştırmaktır. Ancak önce metro olabilmesi için uygunluğu zemin etütleri ile araştırılacak ve sonuçlar kamuoyuna açıklanacak” dedi.
ESKİ HAL PARK OLACAK...
Avrupa`nın en modern halinin Görükle`de yapıldığına dikkat çeken Şahin, 40 yıldır konuşulan kent halinin bu dönemde şehir dışına taşındığını, Görükle`ye mimarisi ve kullanım alanıyla muazzam bir hal inşa edildiğini vurguladı. Şahin, yıkımı tamamlanan eski halin olduğu yaklaşık 37 dönümlük alana ise bir park kurmayı planladıklarını belirterek, projesi hazırlanan park projesiyle, kent merkezindeki bir çöküntü bölgesinin daha yeşil alan olarak şehre kazandırılacağını ifade etti.
BUSİAD Başkanı Arif Özer de, Başkan Şahin`in geçen her yılda verdiği sözleri tutmasını büyük bir memnuniyetle izlediklerini söyledi. Özer, Bursa`ya hizmetlerinden dolayı gecenin anısına Şahin`e çini vazo hediye etti.

Vali Şahabettin Harput, AKP Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı ve Mehmet Ocaktan, AKP İl Başkan Yardımcısı İsmail İpçi, eski büyükşehir belediye başkanları Ekrem Barışık ve Erdem Saker`in yanı sıra BUSİAD üyelerinin katıldığı iftarda, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Atatürk`ün anısının yaşatıldığı “Son Balo Vals ve Zeybek” isimli belgesel film beğeniyle izlendi.