3/23/2019 12:23:27 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetimi’nden Garnizon Komutanı’na ziyaret
10/9/2016

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Tümgeneral Seyfullah Saldık’ın emekli olmasıyla Bursa Garnizon ve İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, Tuğgeneral Hacıoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyerek, Bursa iş dünyası temsilcileri olarak kent adına katkı sağlayacak her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade etti. BUSİAD hakkında bilgi veren Baylan, derneğin 38 yıllık geçmişiyle kurulduğu günden bu yana iş dünyasına, kente ve ülkeye fayda sağlamak adına çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti. Geçmiş dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri adına oldukça önem taşıyan savunma sanayi alanında da önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Baylan, “Bursa, sahip olduğu sanayi alt yapısı ve köklü üretim geçmişiyle savunma sanayinin de gelişim gösterebileceği bir kent. Bu gerçekten hareketle kentte savunma sanayi kümelenmesinin oluşması adına önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bursa iş dünyası olarak savunma sanayinde gerekli üretimi gerçekleştirmek adına hazırız. Yeter ki bu yönde atılan adımlar daha da geliştirilsin” diye konuştu.     

Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu da Türk Silahlı Kuvvetleri için savunma sanayideki gelişimin olmazsa olmaz konumda olduğuna işaret ederek, son yıllarda bu yönde atılan adımların oldukça sevindirici olduğunu, ancak arz - talep dengesini gözeterek ve gerekli Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirerek çok daha iyi noktalara gelinebileceğini belirtti. Bursa’nın sanayi kenti kimliği ile gerek üretim, gerek istihdam anlamında özel bir yere sahip olduğunun altını çizen Tuğgeneral Hacıoğlu, devreye girecek yeni ulaşım projeleriyle kentin daha da gelişeceğini ve bulunduğu bölgeye tam entegre olacağını söyledi. Tuğgeneral Hacıoğlu savunma sanayinde yazılım konusunun da son derece önemli olduğuna değinerek, Türkiye’nin son yıllarda bu konuda da önemli mesafe kat ettiğini; yerli üretim kavramının desteklenmesi adına yazılım geliştirme ve motor üretiminin vaz geçilmez olduğunu sözlerine ekledi.