3/23/2019 12:23:47 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan'ın dün gerçekleştirilen genel seçimlerle ilgili açıklaması
6/8/2015

25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin katılımcı bir çoğunlukla gerçekleşmesi ile görev yapacak yeni parlamentonun ülkemiz için hayırlı olması temennisiyle, kurulacak yeni hükümete şimdiden başarılar diliyoruz.

İş dünyası olarak seçimlerden çıkan sonuçların hem siyasi partiler hemde ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu; katılımcılık ve uzlaşı açısından ortaya çıkan bu durumun bir fırsat olarak ülke tarihindeki yerini almasını arzuluyoruz.

Seçmenlerin şekillendirdiği bu tabloya göre görev yapacak yeni parlamentoya; Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve siyasi kaygılardan uzak başarılı bir ülke geleceğine ulaştırmak adına önemli görevler düşmektedir.

Partilerimize düşen görev; demokrasinin en önemli ilkelerinden biri olan, uzlaşma kültürü ile hareket ederek Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda birleşmeleridir.

Bu bilinçle zaten uzun zamandır ülkenin gündeminde olan ve yapılmasını arzu ettiğimiz ekonomik reformların bir an önce hayata geçmesini ve demokrasinin güçlenmesi adına sağlam adımlar atılmasını arzu ediyoruz. Öte yandan hukuk ve eğitimsisteminde yaşanan yapısal sorunların da toplumsal uzlaşı çerçevesinde ele alınarak hızla iyileştirilmesini diliyoruz.

Saygılarımızla,

Günal Baylan
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı