4/25/2019 9:02:55 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Uludağ Üniversitesi ile birlikte organize ettiğimiz seminer programları devam ediyor.
3/11/2015

BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi işbirliğinde beş yıldır düzenlenen ve öğrencilerin mesleki-kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacına yönelik olan seminer programları devam ediyor.

UÜ Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen son seminerde, Tofaş Akademi Dış İşbirliklerini Geliştirme Birimi’nden Müge Özdemir, ‘Etkin İletişimde; Sosyal Stiller’ konulu bir sunum yaptı.

“Gerek iş hayatında, gerekse özel hayatımızda, hatta kendimizle olan iletişimimizde bile ‘mutluluk’ büyük ölçüde iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize bağlıdır” diyen Müge Özdemir, sosyal stilleri; iki ana bölümde ‘iş’ ve ‘insan’ odaklı olarak ayırdı.

Özdemir, “Her sosyal sitilin güçlü ve gelişime açık yönleri var. Hiçbir sosyal stil için ‘iyi’ veya ‘kötü’ diyemeyiz. İnsanlarla iletişim kurarken ilk önce ‘Kim Bu?’ sorusunu soracağız ve ona göre adım atacağız” diye konuştu.

Dört farklı sosyal stili hayvan karakterleriyle de özdeşleştiren Müge Özdemir’in verdiği bilgiye göre; ‘Sosyal, tedbirli, kurallara bağlı, soruşturmacı ve inceleyici’ stili Baykuş, ‘Sonuç odaklı, talepkar, azimli, yönlendirici’ stili Aslan, ‘İlgili, destekleyici, paylaşımcı, sabırlı ve rahat’ stili Yunus, ‘Sosyal, dinamik, açık ve inandırıcı’ stili ise Tavus Kuşu temsil ediyor.