3/26/2019 10:08:01 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Başsavcısı ile Emniyet Müdürü’ne nezaket ziyaretinde bulundu.
2/13/2015

Adliye Sarayı’nda gerçekleşen ziyarette, bir önceki görev yeri olan Konya’dan Bursa’ya yakın zamanda tayin edilen Cumhuriyet Başsavcısı Şahin’e başarılar dileyen ve ortaklaşa yapılabilecek organizasyonlarda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen BUSİAD Başkanı Günal Baylan, Bursa’nın ekonomik ve sektörel yapısı hakkında da bilgiler aktardı.

Türkiye’de üzerinde hassasiyetle durulması gereken konuların başında ‘üretimin’ geldiğini ve bu nedenle sanayicilerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini anlatan Başsavcı Şahin ise, kişi başı milli gelirin 10 bin dolardan daha yukarıya taşınması halinde pek çok sorunun çözümleneceğine dikkat çekti.

BUSİAD heyetine, kamuoyunun merakla beklediği, Türkiye’nin en büyük Adliye Sarayı olacak Bursa’daki kompleksle ilgili detaylı bilgiler de aktaran Şahin, gerekli ödeneğin çıkması durumunda inşaatın üç yılda bitirilebileceğini kaydetti.

BUSİAD heyeti, kısa süre önce İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden Bursa’ya atanan Selami Yıldız’ı da makamında ziyaret ederek başarılar diledi. Ziyarette; Bursa’nın ekonomik ve ticari yapısı ile güvenlik konusu ön plana çıktı.

Emniyet Müdürü Yıldız’a, BUSİAD’ın üye yapısı ile faaliyetleri hakkında bilgiler veren Günal Baylan, Emniyet teşkilatının örnek çalışmaları sayesinde Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden birisinde üretim yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

‘Emniyet Müdürü’ sıfatıyla ilk görev yeri olan Bursa’yı oldukça beğendiğini söyleyen Selami Yıldız ise, çok önemsediği sivil toplum örgütlerinin, kendilerini kamuoyuna anlatma noktasında köprü konumunda bulunduğunu belirtti. BUSİAD’ın faaliyetlerini bundan sonra yakından takip edeceğini anlatan Yıldız, ziyaretlerinden dolayı Başkan Günal Baylan’a teşekkür etti.