5/22/2019 12:29:34 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Başkanı Günal Baylan, ilk kez halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi.
1/1/2001

Bursa iş dünyası olarak yeni Cumhurbaşkanından öncelikli beklentinin; demokratikleşmenin önündeki bütün engelleri kaldırması ve toplumda son dönemde artan kutuplaşmanın bertaraf edilmesi olduğunu anlatan Günal Baylan, siyasi partiler arasında beklenen diyalogun kurulabilmesi noktasında da Erdoğan’dan yol gösterici ve uzlaştırıcı bir tavır beklediklerini vurguladı.

Partiler üstü bir makam olan Cumhurbaşkanlığı kurumunun, toplumun bütün kesimlerine eşit mesafede olması gerektiğini anlatan Baylan, Türkiye’nin özlediği geleceğe, ancak tüm kurallarıyla işleyen demokrasi sayesinde ulaşabileceğine dikkat çekti.

BUSİAD Başkanı Günal Baylan, “Türk iş dünyasının en köklü kurumlarından BUSİAD da, ülkemizde demokrasi kültürünün yaygınlaşması, siyasi istikrar, refah ve huzur ortamının gelişmesi için elinden gelen katkıyı, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da gösterecektir” dedi.