3/23/2019 12:20:25 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, BUİKAD Yönetimini kabul etti.
6/3/2014

BUSİAD Başkanı Günal Baylan, kadınların iş hayatına daha fazla katılımını amaçlayan ve bu doğrultuda projeler geliştiren Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’ne (BUİKAD), gereken desteği vereceklerini söyledi.

Günal Baylan; BUİKAD Başkan Yardımcısı Berna Aşıroğlu, Genel Sekreter Nermin Atalay ile Yönetim Kurulu üyeleri Semra Baykan ve Ulviye Yahya’nın BUSİAD Evi’nde gerçekleşen nezaket ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin, kadınların daha fazla çalışma hayatına katılımıyla kalkınabileceğini vurguladı.

BUİKAD yöneticilerine, “Başta ‘Finansal Okur-Yazarlık’ olmak üzere eğitimle ilgili projelerinize BUSİAD olarak katkı sağlarız” diyen Baylan, Derneğin; kadınların iş hayatı dışında sosyal hayatta karşılaştığı sorunları çözme noktasında da farkındalık yaratması gerektiğini savundu.

Günal Baylan, “İş dünyasında ve çalışma hayatında kadınların sayısının niçin artmadığı en ince detayına kadar incelenmeli. Bizler iş insanları olarak kadınlarımızın kendini ekonomik açıdan güvende hissetmesini önemsiyoruz ve bu konuda BUİKAD’a gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

BUİKAD hakkında BUSİAD Yönetim Kurulu’na bilgi veren ve projelerine destek isteyen Berna Aşıroğlu ise, özellikle üniversite öğrencisi kız öğrencilere verdikleri ‘koçluk’ desteğinin, gençlere ciddi manada ‘özgüven’ kazandırdığını ifade etti.

“Toplumda kızlarımıza ve kadınlarımıza rol model olmak, onların iş hayatındaki etkinliğini artırmak istiyoruz” diyen Aşıroğlu, yeni projeleri ‘Finansal Okur-Yazarlık’ın da bu amaca hizmet edeceğine dikkat çekti.

Aşıroğlu, “Ev hanımlarına, yeni kadın girişimcilere, iş hayatında en çok korkulan finans konularında bilgi verilecek. Bizler de gerekli eğitimleri aldık. Eylül’de projemizin startını vereceğiz. BUSİAD’ın da projemize destek verecek olması bizi daha güçlü kılacak” dedi.