5/22/2019 12:13:06 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’ı, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ziyaret etti.
5/5/2014

CHP Bursa Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Aykan Erdemir’in, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’a nezaket ziyaretinde; yeni dönemde ortaklaşa hayata geçirilebilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

BUSİAD Evi’nde gerçekleşen ziyarette; ekonomi ile siyasetin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğu, dolayısıyla Türkiye’deki yatırım ikliminin, siyasilerin açıklamalarından bire-bir etkilendiği de görüş birliğine varılan ana konulardan oldu…

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Bursa’nın menfaati için çalışan her kişi ve kurumla işbirliği yapmaya hazır olduklarını anlatan BUSİAD Başkanı Baylan, iş insanı olarak en büyük isteklerinin; ülkedeki yatırım ikliminin bozulmaması olduğunu vurguladı.

“Bursa’ya çok önem veriyoruz ve tüm kent dinamikleriyle birlikte geleceğimiz için vizyon ortaya koymak istiyoruz” diyen Baylan, ülke kaynaklarını boşa harcamadan, planlı-programlı ve uzun vadeli stratejiler belirlenmesi taraftarı olduklarının altını çizdi.

Baylan, “İlerisini görebilmek çok önemli. Bu anlamda BUSİAD olarak nitelikli çalışanların yetişmesi için her dönem elimizi taşın altına koyduk. Bu dönem de hem Ar-Ge personeli yetiştirmek, hem de eğiticilerin eğitilmesi için pilot bir okulda proje yürütmek istiyoruz” dedi.

Bursa’da işbirliği yapabilecekleri sivil toplum örgütlerinin başında BUSİAD’ın geldiğini söyleyen Aykan Erdemir ise, Derneğin eğitim konusundaki projelerine her zaman destek vermeye hazır olduklarını vurguladı.

Finansal okur-yazarlık konusuna büyük önem verdiğini ve müfredata girmesi için her platformda girişimler yaptığını belirten Erdemir, Parti olarak ekonomi ile siyasetin birbirinden ayrılmaz bütün olduğunun bilinciyle hareket ettiklerine işaret etti.

Bilime ve ekonomik verilere dayalı bir siyaset anlayışını önemsediklerini, bu manada Avrupa Birliği’nin Türkiye için önemini bildiklerini anlatan Erdemir, “AB müktesebatı Türkiye’nin dönüşümü için hazır bir yol haritasıdır. Dolayısıyla bu kapının mutlaka açık kalması gerekiyor” diye konuştu.