5/22/2019 12:27:45 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Nedeniyle Yaptığı Açıklama
5/1/2014

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; Türk çalışma hayatının AB standartlarına kavuşturulması ve demokratik kültürün gelişmesi için emeğe ve çalışanların haklarına azami derecede önem verilmesi, saygı gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türk ekonomisinin geleceği ve çalışma barışının sürekliliği için; devlet, işçi ve işveren kesiminin sorunlara birlikte göğüs germesi gerektiğini belirten Baylan, işçi sağlığı- iş güvenliği, kayıt dışı ekonomiyle mücadele, kadın istihdamının artırılması ve çocuk işçi çalıştırılmasının önüne geçilmesi gibi çözüm bekleyen önemli sorunların, ancak karşılıklı diyalog ve işbirliği içinde çözülebileceğini anlattı.

Baylan, “Demokrasimizin adeta testten geçtiği bu dönemde daha çok dayanışmaya ve uzlaşıya ihtiyacımız var. İş insanları olarak; birlikte omuz-omuza çalışıp işletmelerimizi büyüttüğümüz emekçi kardeşlerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlar, çalışma barışımızı bozacak bütün unsurları yine birlikte ortadan kaldıracağımızı belirtmek isterim” dedi.