3/26/2019 10:12:36 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerini ve 2013 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi.
4/1/2014

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’ni ve 2013 yılı büyüme oranını değerlendirdi, iş insanları olarak yerel yönetimlerden ve Hükümetten beklentilerini dile getirdi.

Evvelki gün gerçekleştirilen ve birkaç münferit olay dışında ülke genelinde sakin bir ortamda cereyan eden yerel seçimleri, Türkiye’nin demokratikleşme yolunda attığı önemli adımlardan biri olarak nitelendiren Günal Baylan, yeni süreçte iktidardan ve yerel yönetimlerden, toplumun tümünü kucaklayan siyasi ve ekonomik açılımlar beklediklerini kaydetti. 

Bursa’da  son yapılan seçimleri kazanan Belediye Başkanları’na görevlerinde başarılar dileyen  Günal Baylan; “Bursa  için alınacak kararlar; ortak bir vizyon ışığında, bilimsel ve stratejik çalışmalarla alınmalıdır” dedi .

İş dünyası olarak 2013 yılı için açıklanan %4 lük büyüme oranının, büyümenin iç talep ve kamu yatırımları ile gerçekleştiğini  söyleyen Baylan;  2013 büyüme rakamları içinde ihracat ve yatırımların  etkisinin çok az olduğuna dikkat çekerek, yatırımların artması ve  gerekli olan yatırımcı sermayenin çekilebilmesi amacıyla   hukuk , uluslararası tahkim   ve  ihale  kanunlarında yapılacak iyileşmelerin bir an önce ele alınmasını  gerektiğini söyledi.