5/22/2019 12:51:13 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’ın Twitter'ın Kapatılması Hakkındaki Açıklaması
3/21/2014

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, Başbakanın Bursa mitinginde, toplumda en yaygın biçimde kullanılan sosyal medya aracı olan twitter’ı kapatabileceklerini söylemesinden sonra gece yarısı twitter'ın kapatılmasının gerçekleşmesini iş dünyası olarak büyük bir şaşkınlık ve hayretle izlediklerini belirtti.

Baylan "Daha önce de dile getirdiğimiz gibi, sosyal medya sitelerinin kapatılabileceği yönündeki her türlü öneriye endişeyle bakmaya devam ediyoruz. Demokrasiler, kamudaki seslerin çeşitliliği ile güçlenirler. Bağımsız ve özgür bir medya, demokrasinin, açık toplumun esas unsurudur ve resmi şeffaflığı, hesap verebilirliği sağlamada hayatidir" dedi.

Türkiye’nin Gezi olaylarından beri yaşadığı sıkıntıların temelinde; insan hak ve özgürlüklerine saygı duyulmamasının yattığını vurgulayan Baylan,hükümetlerin toplumdan gelen eleştirilere de daha makul ölçülerde yaklaşması gerektiğini vurguladı.

AB insan hakları ve özgürlükleri çerçevesinde, bu sosyal mecranın kapatılmasının kimseye ve hiçbir kesime anlatılamayacağını, Türkiye’nin bu durumda Cumhurbaşkanının söylemi ile üçüncü dünya ülkelerinden hiçbir farkının kalmayacağını da sözlerine ekledi.