3/26/2019 10:11:52 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Endonezya Heyeti Derneğimizi Ziyaret Etti.
3/18/2014

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Abdullah Hariadi Kusumaningprang ve Ekonomiden Sorumlu Konsolos Suri Tauchid Ishak, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek, yeni dönemde hayata geçirilebilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

FARKLI SEKTÖRLERDE İŞBİRLİĞİ YAPILABİLİR

Kültürpark içindeki BUSİAD Evi’nde gerçekleşen ziyarette; Endonezya’nın Bursa ve BUSİAD’a gösterdiği yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cem Çakır ve Tuncer Hatunoğlu ile üyeler Ergun Türkay ve Neşe Yıldırım, Bursa’nın dünya çapında ön plana çıktığı tekstil, otomotiv yan sanayi, makine ve gıda sektörlerinde işbirliği yapılabileceğinin altını çizdiler.

Bursa’nın Endonezya pazarındaki ekonomik ağırlığının artması için BUSİAD’ın üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğinin belirtildiği ziyarette, ülkenin Ekim ayında yapılacak en büyük ticari fuarına yapılan davetten dolayı memnuniyet duyulduğu da ifade edildi.

EKİM’DEKİ FUARIMIZA BUSİAD ÜYELERİNİ DE BEKLİYORUZ

Endonezya Başkonsolosluğu’nun; iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin çok daha iyi noktaya taşınması için bundan birkaç yıl önce açıldığını belirten Abdullah Hariadi Kusumaningprang de,”Amacımız, Osmanlı dönemine dayanan ilişkilerimizi günümüzde daha da iyi bir noktaya getirmek” dedi.

Bursa ile ekonomik işbirliğini, kendilerine hedef olarak belirlediklerini vurgulayan Kusumaningprang, “Görevlerimizden en önemlisi; ülkeler arası ilişkileri güçlendirmek. Bursa’nın ticari alanda, özellikle tekstil konusunda ciddi potansiyeli var. İlişkilerimizi ithalat ve ihracat yönünde geliştirebiliriz. Endonezya’nın en büyük ticari fuarı Ekim ayında gerçekleştirilecek. BUSİAD üyelerini de bu fuarda görmeyi çok isteriz” diye konuştu.