5/22/2019 11:46:12 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i ziyaret etti.
3/5/2014

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, Başkan Yardımcıları Tarık Tezel, Tuncer Hatunoğlu, üyeler Neşe Yıldırım, Erdal Elbay ve Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’i makamında ziyaret etti.

Uludağ Üniversitesi Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, uzun yıllardır işbirliği içinde olan iki kurumun, yeni dönemde daha aktif bir çalışma performansı sergilemesi için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

STAJ PROGRAMI DAHA VERİMLİ HALE GETİRİLECEK

BUSİAD Başkanı Günal Baylan, aynı zamanda Derneğin ilk Onur Üyesi olan Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek’e yapılan ziyarette, yeni Yönetim olarak, devam eden kurumsal projelerin yanı sıra farklı çalışmalar içinde olduklarını da söyledi.

BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi’nin; Türkiye’de üniversite-sanayi işbirliğine öncü bir yaklaşım getirerek, iki taraf için de çok verimli sonuçların alındığı, mühendislik fakültesi son sınıf öğrencilerine stajlarını ‘bire-bir sanayinin içinde’ yapmasına imkan tanıyan projenin yanı sıra yine öğrencilere yönelik, konusunda uzman profesyoneller ile Dernek üyeleri tarafından gerçekleştirilen seminer programları düzenlendiğini de anımsattı.

İki kurumun, doktora ve tez konularının sanayiden seçilmesinde de örnek bir işbirliği sergilediğini anlatan Baylan, BUSİAD üyesi 6 firmanın 8 doktora ve tez konusu önerisinin Üniversite tarafından kabul gördüğünü ve bu alanda da dev bir ortaklığa imza atıldığını kaydetti.

BUSİAD Başkanı Günal Baylan, yeni dönemde özellikle staj programını daha verimli hale getirmek ve sonuçları ölçebilmek için sistemin titiz bir çalışmayla tekrar gözden geçirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

ORTAK BİR VERİ TABANI OLUŞTURULACAK

Günal Baylan ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de, uzun yıllardır başarılı ve örnek işbirliğine imza attıkları BUSİAD’ın kendileri için çok büyük bir anlam ifade ettiğini vurguladı. Dilek, “BUSİAD ile çok özel ilişkilerimiz var. Bu hep böyleydi, bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Öte yandan, Üniversite Sanayi İşbirliğinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Kahveci’nin de hazır bulunduğu ziyarette, staj programında geri bildirimlerin daha sağlıklı biçimde alınması için ortak veri tabanı oluşturulması ve belli sayıda stajın projeyle sonuçlandırılması gerektiği fikri kabul gördü.