4/25/2019 8:45:36 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu Ziyaret Etti
2/20/2014

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (BUSİAD) yeni Yönetim Kurulu, Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret ederek, kent ekonomisinin bundan sonra izlemesi gereken yol ile Derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Heykel’deki tarihi Vilayet binasında gerçekleşen ziyarete, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncer Hatunoğlu, üyeler Neşe Yıldırım, Ali Türkün ve Erdal Elbay ile Genel Koordinatör Basri Tüfekçioğlu katıldı.

YENİ SANAYİ BÖLGELERİNE İHTİYAÇ VAR

BUSİAD’ın iki yıl önce gündeme getirdiği ve sonrasında Bursa Valiliği’nin koordinasyonunda kent dinamiklerinin sahiplendiği Lojistik Köyü projesinin en kısa zamanda devreye alınmasını arzu ettiklerini ve söz konusu projenin her platformda takipçisi olduklarını söyleyen BUSİAD Başkanı Günal Baylan, üretim ve sanayinin merkezi konumundaki Bursa’nın yeni sanayi bölgelerine ihtiyaç duyduğunu da vurguladı.

BUSİAD SORUMLULUK ALMAYA HAZIR

BUSİAD’ın, Bursa’nın önümüzdeki dönem üstlenmesi gereken vizyon paralelinde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu belirten Baylan, “Valilik koordinasyonunda bütün sivil toplum örgütleri işbirliği yapmalı ve belli bir plan dahilinde çalışmalı. Bursa’nın ve ülkemizin planlaması doğru yapılmalı. İhtiyaçlar zamanında tespit edilmeli ve gereği en kısa zamanda yerine getirilmeli” dedi.

LOJİSTİK KÖYÜ BURSA’YA KATKI SAĞLAYACAK

BUSİAD Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, Günal Baylan ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Lojistik Köyü projesini yakından takip ettiklerini söyleyen Vali Karaloğlu, dünyanın gelişmiş ülkelerindeki örnekleri anlatarak, söz konusu projenin Bursa ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.

Bursa’ya önümüzdeki dönem de yeni yatırımlar gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, mevcut sanayinin, katma değerli ürün üretecek ileri teknolojiye geçiş yapmasının ise şart olduğunu ifade etti.