3/26/2019 10:14:01 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, Bursa Vergi Dairesi Başkanını Ziyaret Etti
2/12/2014
İbrahim Saydam’ı ziyarete; BUSİAD’ın 25 Ocak tarihinde yapılan 36. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilen Günal Baylan ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Tuncer Hatunoğlu ve Halit Cem Çakır, Sayman Ali İhsan Türkmen, üyeler Erdal Elbay, Ahmet Özkayan, Neşe Yıldırım, Ergun Türkay ve BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu katıldı.
 
Türkiye ekonomisinin genel durumu ile vergi düzenlemeleri hakkında görüşlerin paylaşıldığı ziyarette BUSİAD Başkanı Günal Baylan, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı’yla, yeni düzenlemeler hakkında Dernek üyelerinin bilgi sahibi olabilmesi için her türlü ortak projede yer alacaklarına dikkat çekti.
 
BUSİAD ile özellikle son vergisel teşvikler konusunda ortak toplantılar düzenleyebileceklerini ifade eden İbrahim Saydam ise, Günal Baylan ve Yönetim Kurulu üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Merkez Bankası’nın faiz silahını kullanmakta geç kaldığını söyleyen Baylan, FED kararları doğrultusunda gelişmekte olan ülkelerden ciddi para çıkışları yaşandığını, hem döviz kuru hem de faiz artışının içeride, özellikle ucuz ve kolay sermaye bulmakta zorlanan küçük ve orta ölçekli işletmeleri 2014 yılında daha da zora sokacağını anlattı.
 
Dövizin ateşinin düşmemesinin sebeplerinden birinin ;  17 aralıktan sonra bozulan güven ortamı olduğunu söyleyen Baylan " acilen yeni önlemler alınarak güven ortamı  yaratılmalı, kısa vadede yatırım iklimini düzeltecek tedbirlere, orta ve uzun vade reformlara hız verilmelidir" dedi.