3/23/2019 12:19:30 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Doktora ve Lisansüstü Tezlerinin Sanayiden Seçilmesi ve Ortak Yürütülmesi Konusunda İlk Adım Atıldı
9/13/2013

Konu ile ilgili olarak BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney'in açıklamaları aşağıdadır;

Üniversite - Sanayi iş birliği kapsamında  BUSİAD ve Uludağ Üniversitesi arasında, stajlarda yeni düzenlemelerin yapılması, öğrencilerin seminerlerle iş hayatına adaptasyonunun kolaylaştırılması çalışmalarının yanı sıra sürdürülmekte olan çalışmalardan bir diğeri de; Uludağ Üniversitesi ile Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği - BUSİAD‘ın, Bursa’da bulunan sanayi ve özel sektör kuruluşlarının sorunlarının çözümüne yönelik olarak Uludağ Üniversitesi 'nde yürütülecek doktora ve  lisansüstü tezlerin konularının ortaklaşa belirlenmesi ve çalışmanın iş birliği halinde yürütülmesini temin etmekti.

Bu konuda da BUSİAD ve “UÜ-TTO / Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi” olarak bir süredir çalışmalarımızı yürütmekteydik. 

Uludağ Üniversitesinde yürütülecek doktora ve lisansüstü tezlerin konularının BUSİAD' üyesi sanayiciler ile  ortaklaşa belirlenen konularda çalışmaların iş birliği halinde yürütülmesini temini amacıyla dün BUSİAD Evinde yaptığımız toplantıya “UÜ-TTO / Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi”nden otuz öğretim görevlisi katıldı. Bursa Çimento, Coşkunöz, Durak Tekstil, İletişim Yazılım, Elsisan ve Agromar firmalarının üst düzey yöneticileri ile araştırmaları yapacak akademisyenler  bire bir görüşmeler yaptı , detaylı bilgilerin paylaşıldığı toplantının bu konuda "üniversite-sanayi işbirliği" alanında bir ilk olduğuna ve ülke genelinde de örnek alınacak bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Bu örnek  çalışmanın sonuçlarını ; 12-14 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Uludağ Üniversitesi III. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri kapsamında  sanayiciler, işadamları, STK'lar, öğretim üyeleri ve öğrencilerle paylaşacağız".