4/25/2019 9:12:59 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Atatürk Stadyumu, Yeşil Bursa İmajına Uygun, Yeşil Bir Meydan Olmalıdır.
9/12/2013

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan basın açıklaması ile maketi gazetelerde yer alan, Atatürk Stadyumu’nun da yıkılarak arazisinin içine alınacağı, "Kent Meydanı" hakkında açıklamada bulunan BUSİAD Başkan Yardımcısı Günal Baylan "Atatürk Stadyumu Yeşil Bursa imajına uygun, yeşil bir meydan olmalıdır. Şehrin kalbine beton yığını koyarak çirkinleşmesine sebep olunmamalıdır." dedi.

Günal Baylan,"Bursa' nın gerçek bir kent meydanına ihtiyacı olabilir. Bu meydan fonksiyonelliğinin yanında yeşilin ve çimenin korunduğu bir alan olmalıdır. Özellikle mevcut olan çim saha ve Atatürk tarafından yaptırılarak Cumhuriyetimizin ilk eserlerinden biri olan tribün; tarihi bir değere sahiptir, halka açık şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Bu çimler üzerinde Bursalılar oturmalı ve nefes almalıdır." şeklinde konuştu.

Bu tür oluşumların; şehrin dinamiklerinin ortak akılda birleştiği projelerle, Bursa'da yaşayanların tercihleri doğrultusunda hayata geçirilmesinin en doğru yaklaşım olacağını vurgulayan Baylan, "Bugün Türkiye'nin beşinci büyük futbol takımı olan Bursasporumuzla şampiyonluk coşkusunu yaşadığımız Atatürk Stadı ve çevresi Bursalılar için büyük anlam ifade etmektedir ve hemen yanı başında bulunan, şehrin akciğerlerinin bir parçası olan, rahmetli Reşat Oyal' ın Belediye Başkanlığı döneminde yapılan Kültürpark ile dokusal uyum içerisinde ele alınması gereğini" belitti.