3/26/2019 10:12:29 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Bursa Valisi Şahabettin Harput BUSİAD’ı ziyaret etti
5/10/2013

-Şahabettin Harput: BUSİAD’ın çalışmalarının amansız takipçisiyim
-Oya Yöney: Sayın Harput’un BUSİAD’a ilgisi bizi memnun etmektedir

Bursa Valisi Şahabettin Harput BUSİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Harput ziyaretinde ‘BUSİAD’ın Bursa için yaptığı çalışmaların amansız takipçisiyim. Savunma Sanayi Buluşmaları, Lojistik Köy gibi projeler Bursa’nın vizyonu için çok değerli çalışmalardır’ dedi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile BUSİAD Evi’nde bir araya geldi. Vali Harput BUSİAD’ın özellikle katma değeri yüksek ürünlere dönüşü sağlayacak projelerini takip ettiğini ve her türlü desteği verdiğini belirtti. BUSİAD Başkanı Oya Yöney de Lojistik Köy, Savunma Sanayi Toplantıları gibi projelerde Şahabettin Harput’un büyük desteğini gördüklerini, kent için yapılan böyle büyük çalışmalarda, yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu vurguladı. 
Şehabettin Harput ziyaretinde, Türkiye’nin ekonomik etki alanını genişleterek, dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girme hedefinde Bursa’nın önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:  “Bursa, Türkiye ekonomisi için çok önemli bir kent. Sanayisinin Türkiye’ye katkısı çok büyük. Taşıdığı potansiyelle turizmde de iddialı. BUSİAD kentin hem sosyokültürel yönünün gelişmesine hem de ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Örneğin Savunma Sanayi Toplantıları’nı ilk duyduğum andan beri çok önemsiyorum. Bursa’nın üretim gücünün, Ar-Ge’nin çok önemli olduğu bu sektörle birleşmesi, büyük bir ekonomik faaliyet olarak görülmelidir. BUSİAD’ın bu işe öncülük etmesi, büyük bir öngörünün eseridir. Bunun yanında Lojistik Köy, kente kazandıracakları anlamında önemlidir. Katma değerli üretime geçiyorsanız, dünyada da başarılı örnekleri olan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi gereklidir. Ben BUSİAD projelerinin amansız takipçisiyim.”
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Yöney de “ BUSİAD bildiğiniz gibi Anadolu’nun ilk ekonomik örgütlenmesidir. İlk kurulduğu yıllardan itibaren, Bursalı sanayicilerin sesi olan BUSİAD, kent için birçok önemli çalışmaya imza atmıştır. Bu projelerde yerel yönetimlerden gördüğümüz destek çok önemlidir. Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput’un derneğimize olan ilgisi bizi memnun etmektedir. Bursa için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.