5/22/2019 12:52:00 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Genç Kuşağı Buluşturdu.
5/5/2013

Ergun Türkay deneyimlerini gençlerle paylaştı

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Zeynep Özsoy moderatörlüğünde düzenlenen, iş dünyasının genç isimlerinin katılım gösterdiği ‘BUSİAD Genç Kuşak Toplantısı’nın konuğu Ergun Hadi Türkay oldu. Türkay etkinlikte kurumsallaşma konulu sunumunda deneyimlerini aktardı.

İş dünyasının genç isimlerini, başarılı örneklerle buluşturan “BUSİAD Genç Kuşak Toplantıları” devam ediyor. BUSİAD bünyesinde faaliyet gösteren Kurumsal Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen etkinlikte Ergun Hadi Türkay, aile şirketlerinin en büyük sorunlarından olan kurumsallaşma ile ilgili yapılması gerekenleri kendi deneyimlerini paylaşarak anlattı.  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Zeynep Özsoy moderatörlüğünde, BUSİAD Başkan Yardımcısı Günal Baylan’ın başkanlığında düzenlenen etkinliğe, iş dünyasının genç isimleri de sorularıyla aktif katılım gösterdi.

‘Omdusman’dan destek alıyoruz’
Aile şirketi yönetmenin zorluklarına değinen Türkay, kendi firmalarında da uzun süredir omdusman desteği aldıklarını belirtti. Dışarıdan bir kişinin aile şirketlerinde danışman olarak benimsenmesinin zor olduğunu ama mutlaka olması gerektiğini belirten Türkay başarısının sırlarını ise şöyle anlattı:”  Öncelikle iyi bir eğitim aldım. Galatasaray benim dönüm noktamdı. Birçok disiplini orada öğrendim. En önemlisi de sadece çalışmak değil sosyal olmanın da önemi öğretildi bize. Düzenli yaşadım. Çok fazla çalıştım ama hafta sonlarını hep aileme ayırdım. Çalışmadan bir yere gelmek mümkün değil. Ne yaparsanız yapın içinde mutlaka akıl olması gerekiyor. İstikrar da sizde bulunması gereken bir özellik. Tüm bu sıraladığım şeyler olmazsa olmazlar. Sosyal olmanın önemini ise tekrar tekrar vurgulamak isterim. Kendi profesyonellik yolculuğumda bunun faydasını çok fazla gördüm. Bir de firmanızda insan kaynakları birimine üst düzey isimleri seçmeniz önemli. Kalifiye, başarılı çalışanı onlar sizin için seçecekler.”

Genç kuşak için kurumsallaşma eğitimleri başlıyor
Etkinlikte, BUSİAD Kurumsal Uzmanlık Grubu tarafından, katılımcılar için düzenlenmesi planlanan eğitimlerle ilgili anket de düzenlendi. Katılımcıların belirlediği yaklaşık on farklı başlıkta planlanan eğitimler de konusunda uzman kişileri iş dünyasının genç kuşağıyla buluşturacak. Etkinlik, anketin ardından, BUSİAD Başkan Yardımcısı Günal Baylan’ın katılımcılara plaket sunmasıyla sona erdi.