3/23/2019 12:20:14 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD’dan Geleceğin ‘Çevre Mühendisleri’ne Seminer
3/28/2013

BUSİAD’ın USİGEM işbirliğinde düzenlediği seminerler devam ediyor. Etkinliğin  yeni konuğu Erdem Büyüklüoğlu, Uludağ Üniversitesi öğrencileri için ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ ile ilgili bir sunum yaptı.

BUSİAD’ın Uludağ Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİGEM) işbirliğinde gerçekleştirdiği seminerler profesyonelleri öğrencilerle buluşturuyor. Çevre Mühendisliği Bölümü Öğrencileri’nin iş hayatında beklenen yetkinliğe sahip olmalarının sağlanması amacıyla yapılan etkinliğin yeni konuğu Tofaş İş Güvenliği-Ergonomi Uzmanı Erdem Büyüklüoğlu oldu.

Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde Büyüklüoğlu, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda bir sunum yaptı.
Etkinlikle ilgili bilgi veren BUSİAD Başkanı Oya Yöney, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği üretim süreçlerinde çok önemli bir yer tutuyor. Türkiye’de konuyla ilgili uzmanların sayısı yeterli diyemiyoruz. Geleceğin profesyonelleri olacak olan öğrencilerin de iş hayatına atılmadan önce eğitim almaları çok önemli. BUSİAD ve ÜSİGEM arasında yapılan protokolle üç yıldır devam eden etkinlikte bu güne kadar kırktan fazla profesyonel, öğrencilerle buluştu. BUSİAD olarak biz de üyelerimiz ve üyelerimizin firmalarında hizmet veren profesyonellerle öğrencileri bir araya getiriyoruz. Eğitim öğretim yılı boyunca her hafta bir konukla süren etkinlik güzel sonuçlar veriyor’ dedi.