3/23/2019 12:21:47 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
MAKSİFED Yönetim Kurulu, BUSİAD Yönetimini ziyaret etti.
3/12/2013

BUSİAD Yönetim Kurulu, kurucu üyesi olduğu, Marmara ve Kuzey Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MAKSİFED) Yönetimiyle bir araya geldi. BUSİAD Evi’nde gerçekleşen görüşmeye MAKSİFED Yönetim Kurulu ve BUSİAD Yönetimi geniş katılım gösterdi. Görüşmede başta, SİAD’ların etkisinin artması için yapılması gerekenler olmak üzere bir çok konu konuşuldu.


-BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Yöney, MAKSİFED çatısı altında bulunan  SİAD’ların kurumsal bir yapıya kavuşması gerektiğini söyledi.

-Bahadır Özgün: ‘Daha kurumsal olma sözüyle yola çıktık. Dernekler arasında iş birliğini geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.’

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu, Marmara ve Kuzey Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MAKSİFED) yönetimiyle bir araya geldi. BUSİAD Evi’nde gerçekleşen görüşmede BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Yöney, MAKSİFED üyesi SİAD’ların kurumsallaşması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. BUSİAD’ın Anadolu’daki sanayi örgütlenmeleri için güzel bir örnek olduğunu söyleyen Yöney, MAKSİFED liderliğinde yapılacak olan tüm çalışmalara desteklerinin süreceğini vurguladı. Yöney, “Anadolu’daki ilk sanayi örgütlenmesi olan BUSİAD birçok konuda öncü olmayı sürdürüyor. Çok sayıda sanayi örgütlenmesi var. Bunların kurumsallaşması, bir tüzüklerinin olması, sistemlerinin oturması çok önemli. Sivil toplum kuruluşlarının önemi durmadan dillendiriliyor. Ama bizler bunu ne yazık ki hissedemiyoruz. Güçlü örgütlenmelerle, daha etkin olmak önemli. Bir çatı kuruluş olan MAKSİFED’e de bu konuda önemli görevler düşüyor’ dedi.

Görüşmede MAKSİFED’in  son dönemine ilişkin bilgiler aktaran MAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Özgün de, ‘Biz daha kurumsal bir dernek olma sözüyle yönetimi devraldık. Şu anda da alt yapımızı güçlendiriyoruz. Bir çatı örgüt olarak öncelikli görevimizin iletişimi güçlendirerek, derneklerin birbirinden haberdar olmasını sağlamak. Bunun gerçekleşmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. BUSİAD gibi köklü bir yapının federasyonumuzda bulunması çok önemli’ dedi.