4/25/2019 8:49:21 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Enerji Verimliliği Türkiye’nin Geleceği
1/23/2013

Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Çevre ve İş Güvenliği Uzmanlık Grubu ile Bursa ENVER Derneği tarafından 23 Ocak 2013 tarihinde BUSİAD EVİ’nde, Enerji Verimliliği panelinin ikincisi düzenlendi. Panelde, son günlerde sıkça gündeme gelen karbon piyasası, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği mevzuatı ile ilgili konular ele alındı.

BUSIAD üyesi işadamlarının yanı sıra, Bursa ve komşu illerin Sanayi Odaları üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Sektör yetkililerinin katıldığı panel, BUSIAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. İhsan Karademirler’in açılış konuşması ile başladı.

Oturum başkanlığını Coşkunöz Çevre ve İş Güvenliği Müdürü Sn.Ayfer Çırak’ın yaptığı panelde;

ENVER Derneği Bursa Yönetim Kurulu BaşkanıSn.Dr. Müh.Mustafa Uysal, yeşil ekonomi konusunda son yıllarda oldukça gündemde olan karbon ve su ayak izi ile ilgili bilgiler verdi.

BTSO enerji yöneticisi Sn. Canpolat Çakal, sanayide gerçekleştirilen enerji verimliliği uygulamalarından örnekler sundu.

Son olarak Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. Erdal Çalıkoğlu ise, enerji verimliliği mevzuatı ve verimlilik çalışmalarındaki teşvikleri anlatarak bu konuda firmaların mevzuatla ilgili yapması gerekenleri ve teşviklerle ilgili yapılabileceklerini vurguladı.

Sunum ve konuşmaların ardından katılımcılar tarafından panelistlere sorular sorularak enerji ile ilgili sanayicilerin aklındaki soru işaretleri cevaplandırılmış oldu. Değişen enerji yasaları, artan enerji maliyetleri, son yıllarda gündeme gelen alternatif enerji kaynakları, sanayicinin avantajlarının ve dezavantajlarının neler olduğunu anlatmayı amaçlayan panele katılım ve ilgi büyük oldu. 

Toplantının sonunda BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. İhsan Karademirler tarafından panelistlere birer plaket sunuldu.

PINAR YALMAN'IN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

MUSTAFA UYSAL'IN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

CANPOLAT ÇAKAL'IN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...