3/23/2019 12:18:01 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BURSA’nın Lojistik Köyü’ne kavuşması için ilk adım atılıyor.
10/16/2012Bursa’da bir “lojistik köyü” kurulması konusunda  fizibilite  çalışması BEBKA’nın “Doğrudan Faaliyet Desteği Programı” kapsamında başlatılıyor.

BUSİAD Yönetim Kurulu tarafından, endüstriyel çeşitliliği ile Türkiye ihracatının en önemli merkezlerinden biri olan Bursa’da, her geçen gün gereksinimi artan bir “lojistik köyü” kurulması konusunda,  konu ile ilgili tüm kent dinamiklerinin katılımıyla, 5 Temmuz 2012 tarihinde BUSİAD Evinde  Bursa Valiliğinin, Büyükşehir Belediyesinin ve Uludağ Üniversitesinden akademisyenlerin  de hazır bulunduğu bir  arama   toplantısı (çalıştay) gerçekleştirilmişti.

Bu toplantının önemli sonuçlarından biri, konu hakkında bir fizibilite çalışması yapılması, idi. Bunu gerçekleştirebilmek amacıyla, BUSİAD Yönetim Kurulu tarafından 28.08.2012 tarihinde BEBKA’nın 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programına, Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi‘nin iştirakleriyle başvuruda bulunuldu.

Müjdeli haber yapılan başvurunun kabul edildiği şeklinde geldi.

BEBKA Yönetim Kurulu tarafından desteklenmesine karar verilen projenin sözleşmesi, 15 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 16:00'da, BEBKA‘da (BUTTİM Plaza 6.kat) BUSİAD Yönetim Kurulu ve BEBKA arasında imzalandı.

Böylece, projenin başlangıcı sayılan fizibilite raporu hazırlanması  süreci başlamış oldu.

İmza töreninde, Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi Usta, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Bayram VARDAR, BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik ve BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney hazır bulundular.