5/22/2019 12:57:03 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Sağlık Turizmi Uzmanlık Grubu Çalışmalarına Başladı.
8/7/2012

BUSİAD bünyesindeki Sağlık Turizmi Uzmanlık Grubu Hilton Otel’de toplandı. BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Erol Kılıç koordinatörlüğünde grup, önce kendi içinde Serdal Can’ı başkan olarak seçti.

Daha sonra Sağlık Turizmi Uzmanlık Grubu yapacağı çalışmalarla ilgili bir yol haritası çizdi. Ayrıca grup Bursa’nın sağlık turizmini ortaya çıkarmak için önemli bir projeye imza atıyor.

Bu proje ile Bursa’nın sağlık turizmi potansiyeli ortaya çıkmış olacak. Proje hakkında bilgi veren BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Turizmi Uzmanlık Grubu Koordinatörü Dr.Erol Kılıç şunları söyledi:

“BUSİAD Sağlık Turizmi Uzmanlık Grubu olarak bugüne kadar hep söylemde kalan bazı konuları eyleme dönüştürmeye karar verdik. Öncelikle bir yol haritası ortaya koyduk. Bunun dışında da özel bir proje hazırlamaya karar verdik. Bu şekilde Bursa’nın sağlık turizmi potansiyeli her yönü ile ortaya konacak. Çalışmamızda önce mevcut durumu tespit edeceğiz. Ardından geleceğe yansıtma yapıp, konuları projelendireceğiz. Burada mevcut kaplıca sularımızın potansiyeli, mevcut wellness turist potansiyelimiz ve de doğrudan Bursa’ya hasta olarak gelebilecek sağlık turistlerinin potansiyelleri belirlenecek. Çalışmamızın verilerini Bursa kamuoyu ile de  paylaşacağız. Boşa geçen her zamanı kaybediş olarak kabul ediyoruz...”