3/23/2019 12:20:29 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD 7 ve 8 Haziran Tarihlerinde İki Önemli Etkinliğe Ev Sahipliği Yapıyor.
6/4/2012


 

TÜRKONFED-Türk Girişim ve İş Dünyası  Konfederasyonu tarafından yılda iki kez düzenlenen Girişim ve İş Dünyası Konseyi’nin 35.si, 7-8 Haziran 2012 tarihlerinde, konfederasyona üye derneklerden BUSİAD ev sahipliğinde, Türkiye’nin tüm kentlerinden işadamlarının katılımıyla Bursa’da Almira Otel’de gerçekleştirilecektir.

Program, 7 Haziran 2012, Perşembe günü 17:30 da Türkiye ve Dünya’da Ekonomik Gelişmeler oturumu ile başlayacak, aynı akşam, TÜRKONFED 35. Girişim ve İş Dünyası Konseyi Gala Yemeği düzenlenecektir.

8 Haziran Cuma günü 09:30 da , ev sahibi BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney’in ve MAKSİFED Başkanı Bahadır Özgün’ün  açılış konuşmaları ile başlayacak olan konseyde, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TÜRKONFED Başkanı Erdem Çenesiz konuşma yapacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç da konseye davet edilmiş olup katılımları beklenmektedir. Konuşmaların ardından program, Türkiye’de Bölgesel Ekonomik Gelişmeler Paneli ile devam edecek, daha sonra her konsey toplantısında düzenlenen, tüm katılan üyelerin, bölge/sektörlerindeki ekonomik durum, sorunlar ve önerilerini sunmak üzere söz alabilecekleri TÜRKONFED Girişim ve İş Dünyası Konseyi oturumu ile sona erecektir. Tüm etkinlik Basına açık olarak gerçekleştirilecektir.

TÜRKONFED 35. Girişim ve İş Dünyası Konseyi kapsamında, misafir eşleri için de Bursa’nın tarihi mekanlarının ziyaret edileceği bir şehir turu  düzenlenecektir.

Diğer taraftan; 7 Haziran 2012 Perşembe günü , 09:30-14:30 saatleri arasında, BUSİAD Evinde, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılacağı TÜSİAD-BUSİAD Ortak Etkinlik Programı  kapsamında , “Dış Politikadaki Gelişmeler ve Ekonomik Görünüm” konulu bir PANEL  düzenlenecektir. Bursa’da bulunan STK ların Yönetim Kurulu Başkanları ile BUSİAD ve TÜSİAD üyelerinin katılacağı panelin açılış konuşmalarını BUSİAD Başkanı Oya Coşkunöz Yöney ve TÜSİAD Yönetim Kurulu başkanı Ümit Boyner yapacaklardır. Panelistlerin; Doç. Dr. Serhat Güvenç (Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ) ve Uğur Gürses (Radikal Gazetesi Ekonomi Yazarı) olacaktır.