3/23/2019 12:18:27 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Hessen Çevre ve Tarım Bakanı Lucia Puttrich'den BUSİAD ziyareti.
5/18/2012

BUSİAD Yönetimi’ni Almanya’nın Oberhessen bölgesinden bir heyet ziyaret etti.

Hessen Eyaleti Kalkındırma Vakfı Başkanı Rudolf Georg Hartmann başkanlığındaki heyette, Hessen Çevre ve Tarım Bakanı Lucia Puttrich  da vardı. Heyeti BUSİADEVİ’nde, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, BUSİAD Yüksek İştişare Kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Görüşmelerin ardından birlikte öğle yemeği yenildi.

Bu görüşmelere Bursa Alman Fahri Konsolosu Sibel Cura ve Bursa’daki bazı Alman ortaklı şirketlerin sahipleri katıldı.
Görüşmelerde Türkiye ve Almanya ararsındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konusu masaya yatırıldı. Bursalı sanayiciler için en sıkıntılı konuların başında gelen vize konusu bakan ve heyet mensuplarına anlatıldı, bu konuya radikal çözüm getirilmesi konusunda Hessen Çevre ve Tarım Bakanı Lucia Puttrich ‘den ve Hessen Eyaleti Kalkındırma Vakfı Başkanı Rudolf Georg Hartmann‘dan söz alındı. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, yapılan davete  “vize kalkarsa severek geliriz” şeklinde bir espri ile cevap verdi.

Ziyaret anısına, Başkan Yöney tarafından Bakan Puttrich ve Vakıf Başkanı Hartmann’a el yapımı İznik çinisinden bir tablo hediye edildi.